anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefoanele Google Pixel în portofoliul Orange

VlaDi88
Junior entuziast

Suntem la câteva ore distanță de la lansarea telefoanelor din seria Google Pixel 9, din nou ne-a ocolit Google? Totuși sper că anul acesta vom găsi telefoanele Google și la Orange. 😁 🤔

14 Răspunsuri 14

Vio73
#StarMember

Salutare!

Vom vedea zilele următoare dacă apar sau nu! Dar întotdeauna există alte soluții de achiziție, în afara operatorului!

Baftă!

VlaDi88
Junior entuziast

Da, stiu Amazon 😁

arsradu
#StarMember

Cred ca tine in totalitate de Google. Nu cred ca Orange nu ar adopta modelul (in special tinand cont de numarul de cereri pentru VoLTE/VoWFI din trecut :)) ). Dar cred ca, momentan, problema cu Pixel-urile e ca nu sunt vandute oficial la noi. 

Din punctul meu de vedere, lansarea unui store in Ro ar putea sa deschida calea pentru integrarea modelelor respective in portofoliile operatorilor nostri. Dar momentan...nu exista.

Binenteles, daca vrei, poti sa achizitionezi un Pixel in Romania. Fie de la diversi retail-eri, fie...asa cum bine ai zis, de pe Amazon.

Oricum...cum s-ar zice, time will tell. 🙂

Client Orange

Razvan
#StarMember

Telefoanele premium care nu au cautare la noi în țară nu vor fi comercializate prin operator. Deja Orange nu mai comercializează huawei, sony, lg, nokia si alte branduri care nu mai sunt populare la noi. 

VlaDi88
Junior entuziast

Partenerii oficiali sunt Emag si Vodafone... Orange nu stiu ce a pazit...

Anonim
Neaplicabil

Sunt și alte situri care comercializează telefoane Google pixel gen Quickmobile.

Ai de unde alege.

VlaDi88
Junior entuziast

Nu am incredere in QM aia e clar, la cate am citit ca fac orice sa iti anuleze garantia...oficial care au cu siguranta si service e emag, si vodafone.

Anonim
Neaplicabil

eMag întotdeauna a fost serios ca și vânzător, nu am avut probleme cu produsele lor.

Am avut și o comanda de la QM însă totul a decurs ok fara probleme.

Am văzut azi ca Pixel se vinde "oficial" și în România. Nu rețin să fi fost la lansarile trecute. Poate este doar pentru lansarea Pixel 9 și, ulterior, să vină și la ceilalți operatori (poate e ceva similar cu lansarea primului iPhone: "exclusivitate" o perioadă (sau pentru model), apoi vânzare și prin ceilalți operatori).

Razvan
#StarMember

S-a lansat magazinul oficial google în România. 

https://store.google.com/?hl=ro

EMAG și Vodafone oferă telefoanele la vânzare la prelansare. 

Oare vom gasi si gama pixel watch 3 lte? Emag are la precomandă versiunea wifi doar

De fapt NU s-a lansat, e doar o pagina de prezentare cu link-uri către comercianți autorizați.

Putem spune ca s-a lansat abia cand exista opțiunea de adaugă in cos. 🙂

RstdWoo
Cunoscător

Avand in vedere ca Vdf s-a bagat ca si seller oficial, o sa intre si Orange curand 🙂 nu cred ca o sa stea pe ganduri.

VlaDi88
Junior entuziast

Vodafone are de prin feb 2023 un parteneriat cu Google unde era vb de vanzarea produselor Google. Din pacate nu a fost si Romania pe lista, doar acum i-a venit randul.