anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Telefon adus de la reparat indoit

Simona25
Începător

Ați pățit si voi sa va aducă telefonul de la reparat indoit sa nu vrea sa il repare avand poze anagazat orange cu telefonul su nu era indoit

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

Salut Simona. Nu mi s-a întâmplat persoanal, dar îți recomand să refuzi la a prelua acel telefon și să-l retrimită în service pentru a-l aduce cel puțin la fel cum era înainte de intrarea în service. Altfel să-și asume fiecare parte culpa în acest proces. Dacă nu se acceptă, poți transmite o sesizare printr-una din formele de contact de aici: https://www.orange.ro/contact/  Succes.

MCostel
Cunoscător

Salut,

Mai mult ca sigur defectul a apărut în timpul transportului.

Nu trebuie să accepți preluarea telefonului in aceste condiții.

Contactează Orange și raportează problema.

https://www.orange.ro/contact/ 

Daca nu se dorește rezolvarea problemei va trebui sa te adresezi ANPC.

Jay
Campion certificat

Salut!

Am avut acum câțiva ani un telefon la reparat, dar, l-am primit cum l-am dus. 

Din ce-mi amintesc, pe procesul verbal de predare scrie stadiul în care este preluat, daca are vreo problema, etc..

Trebuie sa ti-l înapoieze cum l-ai dus.

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am avut la reparat, dar totul a decurs normal. Trebuie să reclami dacă produsul nu este așa cum a fost la preluare.

Baftă!

 

Miha_Z
#StarMember

Buna. In momentul in care angajatul Orange preia in service un mobil, intocmeste un proces verbal de primire in care sunt trecute toate defectele produsului. Problema pentru care a fost adus si i-o spune clientul, precum si ce constata el, urme de uzura, ecran spart....Daca l-ai fi adus indoit ar fi trebuit sa scrie pe acel act. Cauta-l si in baza lui solicita sa ti se repare mobilul sau sa-l inlocuiasca. Succes.

mihai_13
Maestru

Și eu am trimis in service un Samsung ...inainte i am facut 10 poze din toate unghiurile 🙂   ...operatorul a facut proces verbal de primire  si a precizat ca telefinul este intact fizic ...nu am avut probleme...

Cred ca tu ai un tel " aifon"  ca numai la  firma asta se indoaie. 🙂