anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lista de service-uri pentru telefoane aflate in garanție.

Evaclisi
Începător
Pentru telefon in garanție mă interesează o lista cu locurile in unde pot duce.
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Evaclisi! In functie de modalitatea prin care ai achizitionat telefonul, il poti trimite in service din contul online sau prin intermediul magazinelor Orange. Astfel, optiunea de trimitere in service din contul online este disponibila pentru terminalele vandute de Orange Romania si partenerii sai. Celelalte terminale achizitionate pot fi trimise in Service doar prin intermediul magazinelor Orange. Aici https://www.orange.ro/orange-service/ gasesti mai multe detalii despre modalitatile de trimitere a unui telefon in service.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pentru o lista, cred ca cel mai bine dai un mail pe service@orange.com sau pe chat Djingo (cu toate ca e posibil sa nu aiba acces la informatia asta). Ideea e ca, daca nu ma insel, o parte dintre telefoane sunt reparate de Orange, o parte sunt trimise mai departe in service-urile autorizate, probabil in functie de defectul reclamat si de modelul/brand-ul de telefon. Dar in principiu, daca telefonul e cumparat de la Orange, din cate stiu, trebuie sa ajungi cu el la Orange. Mai exact intr-un Orange Shop. Ca mai departe e trimis intr-un alt service, asta e alta problema. Dar ca punct de colectare, din cate stiu, toate ajung initial la Orange. Uite aici mai multe detalii cu privire la procedura de trimitere a unui telefon in service: https://www.orange.ro/help/cum-trimit-un-telefon-n-service-148
Client Orange

Razvan
#StarMember
Acu depinde și de ce model de telefon este vorba. Orange repară în service-ul propriu telefoane și accesorii pentru următorii producători de terminale mobile şi accesorii: Samsung, Apple, Nokia (HMD), Microsoft, LG, HTC, Alcatel, Huawei, Vonino, ZTE, Lenovo - Motorola, Xiaomi, Oppo, Mobiwire, Maxcom şi Wiko. https://www.orange.ro/help/despre-orange-service-146 Telefoanele Sony sunt trimise la Regenersys.

Salut, Evaclisi! In functie de modalitatea prin care ai achizitionat telefonul, il poti trimite in service din contul online sau prin intermediul magazinelor Orange. Astfel, optiunea de trimitere in service din contul online este disponibila pentru terminalele vandute de Orange Romania si partenerii sai. Celelalte terminale achizitionate pot fi trimise in Service doar prin intermediul magazinelor Orange. Aici https://www.orange.ro/orange-service/ gasesti mai multe detalii despre modalitatile de trimitere a unui telefon in service.

Florin
Cunoscător

Salut all, va rog un sfat, vreau sa trimit in service prin garanție un Samsung A52s, cu cunoscuta problema comuna a ecranului. Din cele relatate mai sus, trebuie să mă duc personal într-un Orange shop, nelămurirea mea este că telefonul este cumpărat pe numele socrului meu, am factura cu toate datele, trebuie neapărat să meargă socrul meu personal sau oricine cu factura de achiziție ?? Mtumesc anticipat.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Florin,

Din cate stiu eu, nu. Nn conteaza cine il aduce in garantie. Conteaza doar sa ai factura (eventual si certificatul de garantie, daca l-ai primit). 

Client Orange

Mulțumesc @arsradu  Zi buna. 

Aaaaa, și încă ceva: trebuie să-l trimit cu cutia originala full sau doar telefonul ?? Adică mă interesează dacă trebuie sa trimit și încărcătorul, as trimite doar telefonul in cutia originala, fara încărcător. Care este regula ?? 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Regula e: in ce vrei tu atata timp cat e protejat. In mod normal, se trimite FARA accesorii, in cutia originala. Si de asemenea, trebuie resetat.

Client Orange

Florin
Cunoscător

K. Reset îi dau obligat că am conturi bancare și media. Mulțumesc ptr răspunsurile prompte. Seara buna.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cu placere. Seara faina si tie! Si sper sa se intoarca cat mai repede, cu problema rezolvata. 🙂

Client Orange