anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reparatie telefon daca nu eu sunt titulara abonamentului

Micky666
Începător

De curând mi-am spart telefonul de la orange și aș vrea sa îl duc in repar tot la ei. Problema e ca nu eu sunt titulara abonamentului și nu știam dacă trebuie sa merg cu titularul in condițiile in care telefonul in garanție 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Inainte sa te duci cu telefonul la Orange, trebuie sa stii ca defectele cauzate de utilizator NU fac obiectul garantiei oferite de producator. Deci, daca vrei sa ti-l repare pe garantie, asta nu se va intampla. Contra cost? Poate. Cu toate ca, in experienta mea, sunt unii care nici macar contra cost nu vor sa repare. Deci, cum iti e norocul. 🙂 Dar binenteles, merita incercat.

Singura exceptie in care ai parte de reparatie gratuita (in anumite conditii) este cumpararea unei asigurari pentru telefon. Mai multe detalii aici. Deci, daca o ai, o poti folosi. Daca nu, singura varianta este cu plata reparatiei.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie dus împreună cu factura și garanția în Shop. Nu contează cine îl duce, actele să fie în regulă! Eu am avut un router pe alt nume și nu au fost probleme. Deci mergi cu încredere, că nu sunt probleme.

Baftă!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Inainte sa te duci cu telefonul la Orange, trebuie sa stii ca defectele cauzate de utilizator NU fac obiectul garantiei oferite de producator. Deci, daca vrei sa ti-l repare pe garantie, asta nu se va intampla. Contra cost? Poate. Cu toate ca, in experienta mea, sunt unii care nici macar contra cost nu vor sa repare. Deci, cum iti e norocul. 🙂 Dar binenteles, merita incercat.

Singura exceptie in care ai parte de reparatie gratuita (in anumite conditii) este cumpararea unei asigurari pentru telefon. Mai multe detalii aici. Deci, daca o ai, o poti folosi. Daca nu, singura varianta este cu plata reparatiei.

Client Orange