anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare serviciu apeluri internationale din My Orange app

Anonim
Neaplicabil

Buna ziua,

As dori să știu cum activez serviciul apeluri internaționale din aplicația My Orange ?

Update: Se pare că serviciul nu poate fi activat datorita ultimei actualizări a aplicației mobile.

O zi faina!

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Problema referitoare la activarea serviciului apeluri internaționale din aplicația mobilă my Orange  a fost rezolvată.

1000000226.jpg

WOW 75 de puncte.🙂

Vizualizare soluţie în postul original

38 Răspunsuri 38

Anonim
Neaplicabil

Orange face campania, după care zice că e moft.

Interesanta abordare ai.

Ce nevoie mai am de aplicație daca funcțiile acesteia devin limitate.

Trecem toți pe browser, se pare ca aplicația a devenit un moft.

Pe principiul tau, ce mai contează că nu poți dezactiva optiunea Hbo din cont că doar ai chat-ul la dispoziție ( numai moft-uri au clienții ăștia).

Sigur opțiune activării va fi reintrodusă.

Anonim
Neaplicabil

YOmikORO20_0-1722774534416.png

 

arsradu
#StarMember

Bun, ca sa revenim la oile noastre. Problema pare sa fie una generala, cauzata de ultimele modificari din sectiunea Servicii. Ca si consecinte, printre altele, acel task de Pinata nu se mai poate duce la bun sfarsit. Dar nici daca ai vrea vreodata sa dezactivezi acel serviciu (oricare ar fi motivul), n-o mai poti face.

Parerea mea e ca ar trebui rezolvat. Fie pe partea Pinata, fie....si probabil mult mai util ar fi asa, pe partea de Servicii.

Client Orange

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@arsradu: Activarea / Dezactivarea este posibilă din SelfCare sau WebAccount, dar off-ul era MyOrange, și nu pe motivul că nu are omul notebook (are acces la Selfcare și îl știe folosi în acest caz), ci pe motivul că ”suferă” Pinata (săraca de ea). Nimic mai mult. Se va remedia de către Orange, sau poate se va scoate ca task din Pinata.... și nici nu i se va mai simți necesitatea. Știi, de altfel nu e ok să invocăm o durere de genunchi când ne doare cotul. Înțelegeam problema dacă era imposibil de activat, nu doar pentru că se poate din WebAcc eu fulger să se facă altfel. Să fim rezonabili. Mulțumesc dacă ați înțeles ideea.

Anonim
Neaplicabil

Nu e nevoie sa te superi.

Pinata poate avea legătură sau nu ( neinteresant).

Ideea este că lipsește o funcție din aplicație care are rol de cost control.

Orice problema trebuie semnalata aici in comunitate indiferent dacă tu consideri că este un moft.

Poate pentru altcineva poate fi foarte important.

Nu trebuie să judecăm doar din poziția in care ne aflăm.

 

Vio73
#StarMember

Acum văd că îți dă voie din Pinata Party.

Anonim
Neaplicabil

Momentan nu sa schimbat nimic.

Însă în urma explicațiilor conform cărora activarea serviciului din aplicația My Orange reprezintă un "moft".

M-am hotărât să folosesc activarea doar prin accesarea contului my Orange prin browser sau prin apelarea *100#.

Nu vreau sa intru in categoria "mofturoși".

Și câteodată, sper sa nu întind coarda,voi apela la serviciul clienți pentru activare.🙂

DanielaH
Moderator

Vă muțumim tuturor pentru feedback. L-am redirecționat către colegii care se ocupă de My Orange și Pinata.

Anonim
Neaplicabil

Problema referitoare la activarea serviciului apeluri internaționale din aplicația mobilă my Orange  a fost rezolvată.

1000000226.jpg

WOW 75 de puncte.🙂