anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare serviciu apeluri internationale din My Orange app

Anonim
Neaplicabil

Buna ziua,

As dori să știu cum activez serviciul apeluri internaționale din aplicația My Orange ?

Update: Se pare că serviciul nu poate fi activat datorita ultimei actualizări a aplicației mobile.

O zi faina!

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Problema referitoare la activarea serviciului apeluri internaționale din aplicația mobilă my Orange  a fost rezolvată.

1000000226.jpg

WOW 75 de puncte.🙂

Vizualizare soluţie în postul original

38 Răspunsuri 38

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Salut. Dacă abonamentul tău nu are incluse implicit "minute internaționale ", atunci din MyOrange, secțiunea de "Abonamente și Opțiuni" regăsești opțiune contra cost pentru "minute internaționale ".

Screenshot_20240804-112420_My Orange.jpg

Anonim
Neaplicabil

Buna ziua,

Am minute incluse însă nu pot activa serviciul din my Orange.

In pagina prezentata de tine nu apar decât opțiuni de roaming.

1000009295.jpg

Menționez că cunosc metoda de activare *100# însă nu aceasta modalitate mă interesează.

Mulțumesc pentru răspuns.

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

În acest caz, răspunsul este simplu: ”Abonamentul pe care-l utilizezi are deja activat (inclus) opțiunea cu minute internaționale (sau un anumit număr de minute pentru apeluri internaționale), motiv pentru care nu este ce să activezi suplimentar”. Meniul SelfCare (*100#) este un serviciu general pentru toate tipurile de abonamente, motiv pentru care acolo apare opțiunea, deși în cazul tău este deja activată.

Anonim
Neaplicabil

Posibilitatea activării/dezactivării serviciului apeluri internaționale se poate face atât din aplicația My Orange sau *100#.

Doar că nu găsesc ramura in aplicația My Orange.

https://www.orange.ro/help/cum-activez-sau-deactivez-serviciul-apeluri-internaionale-82 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Încearcă de pe varianta WEB (desktop) a contului MyOrange și va fi muuuult mai clar.

FLo1_0-1722764391945.png

 

Anonim
Neaplicabil

Întrebarea topicului este alta.

Și anume activarea serviciului din aplicația My Orange .

După actualizare aceasta posibilitate a dispărut și am vrut sa vad daca si alte persoane întâmpină aceași problema (bug local sau general).

Sau poate chiar eu nu mai știu să folosesc aplicația.

Shadow1
Junior entuziast

Ai răspuns de 2 ori total pe lângă subiect, omul vrea sa activeze serviciul apeluri internaționale, nu opțiuni cu minute. Poți sa ai opțiune cu minute internaționale degeaba, ca dacă serviciul apel internațional este dezactivat nu vei putea apela chiar dacă ai mii de minute internaționale 

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@Shadow1: Dacă se va uita în SelfCare (pentru că a menționat că știe să-l folosească), va vedea că are serviciul activ. Discuțiile offtopic fac subiectul inutil. 

Anonim
Neaplicabil

1000009298.jpg

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Mesaj irelevant atât timp cât este cu jumătăți de flux. Pe înțelesul clientului, în urma dezactivării unui serviciu activat inițial urmează a fi confirmată dezactivarea serviciului, dar și mesaj cu activarea acestui serviciu dacă această solicitare a fost ceea ce s-a dorit, ceea ce este normal.

Anonim
Neaplicabil

Eu înțeleg ce spui, însă nu acesta este subiectul topicului.

Și partea proasta este că nu am un răspuns clar până acum.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți chiar din Pinata Party, cum este în poza atașată.

Baftă!

 

Anonim
Neaplicabil

Din păcate nu găsesc ramura pentru activare.

Poate îmi puteti trimite o poza care să-mi arate ce se întâmplă după ce apeși activare din Pinata.

Mulțumesc pentru răspuns.

Intri la ,,Câștigă Premii" și vezi acolo, mai jos. Când încerc să activez, mă dă afară.