anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare sim din My Orange?

Vio73
#StarMember
Eu am încercat și nu se poate. Din păcate, nici la 300 nu merge.
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat

La cea mai recentă achiziție mi s-a spus că, după ce primesc sim-ul, sa sun si sa dau codul dupa cartelă, pentru a se face activarea, ceea ce am si facut... Ma gandesc ca, daca s-ar fi putut activa din My Orange, mi-ar fi spus.. si, la cat de des am accesat My Orange in ultimele luni, n-am vazut nimic legat de activare sim..

 

Update: din august 2020 se poate comanda SIM si din contul My Orange, pentru abonati (https://comunitate.orange.ro/questions/2337109-schimbare-sim-aplicatia-my-orange-online)

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Razvan
#StarMember
Da, doar în primele 30 de zile de la achiziționarea unui telefon mobil din magazinul online și livrat prin curier.

Ascary
Campion certificat
Sigur. Am activat SIM-ul din My Orange când l-am schimbat.Bineinteles îți trebuie SIM-ul fizic,primit prin curier sau luat din magazin.

Laura_cio
Senior
Înainte se putea. Accesai contul, secțiunea “Servicii” și “activare Sim”. Apoi, se introduceau cele 13 cifre din seria cartelei. Acum, nu am mai găsit in secțiunea respectiva decât “Deblocare cartela Sim”. Trebuie sa mergi la un magazin Orange, dacă nu se poate.

Jay
Campion certificat

La cea mai recentă achiziție mi s-a spus că, după ce primesc sim-ul, sa sun si sa dau codul dupa cartelă, pentru a se face activarea, ceea ce am si facut... Ma gandesc ca, daca s-ar fi putut activa din My Orange, mi-ar fi spus.. si, la cat de des am accesat My Orange in ultimele luni, n-am vazut nimic legat de activare sim..

 

Update: din august 2020 se poate comanda SIM si din contul My Orange, pentru abonati (https://comunitate.orange.ro/questions/2337109-schimbare-sim-aplicatia-my-orange-online)

Viotoon
Junior entuziast
din cate stiu, daca ai un sim dat la abonament la o achizitie de telefon nou prin prelungirea abonamentului , trebuie sa introduci noul sim in telefon si se va activa automat; dar pentru acelasi numar de telefon care ai prelungit abonamentul este valabil . Dezavantajul activarii cartelei sim este ca vechiul sim cu acelasi numar nu va mai functiona , se va dezactiva automat si vor ramane doar numerele din agenda care le puteti transfera in telefon apoi in noul sim .