anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum dezactivez un ton de așteptare?

Ascary
Campion certificat
Salut prieteni. Am activat acum vreo câțiva ani un ton de așteptare. Uitasem și că-l am activ. As vrea să-l dezactivez și nu știu cum să fac,mă puteți ajuta? Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Poți dezactiva un ton de așteptare prin mai multe modalități:

  • Din aplicația My Orange (pe mobil: Mai multe - Servicii - Tonuri de asteptare / in web: Servicii - Tonuri de asteptare),
  • Prin apel la *100#, ramura Servicii,
  • Prin apel la Serviciul Clienți (300) sau
  • Cu ajutorul Chat Djingo.

Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Razvan
#StarMember
Poți solicita dezactivarea serviciului Tonuri de așteptare astfel: dacă ești abonat Orange sau utilizator Prepay, apelează gratuit Serviciul Clienți Orange la 300 https://www.orange.ro/multimedia/tonuri-de-asteptare/index.html

Miha_Z
#StarMember
Daca la activarea serviciului Tonuri de asteptare poti folosi mai multe modalitati: apeland *100# apoi ramura Servicii; din Contul tau Orange; sau prin apel la 1343 (tarif 0,03 euro/minut), pentru a solicita dezactivarea lui ai doar varianta de a apela gratuit la 300 la Serviciul Clienti Orange.

Vio73
#StarMember

Poți dezactiva un ton de așteptare prin mai multe modalități:

  • Din aplicația My Orange (pe mobil: Mai multe - Servicii - Tonuri de asteptare / in web: Servicii - Tonuri de asteptare),
  • Prin apel la *100#, ramura Servicii,
  • Prin apel la Serviciul Clienți (300) sau
  • Cu ajutorul Chat Djingo.

Succes!

DanielaH
Moderator
@Ascary, ai reușit să dezactivezi tonul de așteptare? Dacă apreciezi că răspunsurile pe care le-ai primit te-au ajutat, marchează-l pe cel mai bun ca soluție. Mulțumim!