anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Scanare ID Yoxo imposibila

Johnny_cash23
Începător

Salut, 

Nu reusesc sa imi scanez cartea de identitate cand vreau sa imi fac abonament Yoxo.

Tin sa precizez ca am CI cu cip (pilot Cluj) dar prin septembrie am mai avut o dezactivare si o reactivare de Yoxo si atunci a mers.

de ce am facut dezactivarea si reactivarea si acum? vreau sa trec la eSIM si ca sa fac asta am citit ca sunt 2 posibilitati

1. merg in orangeshop odata ce am deja Yoxo. 

2. creez un abo nou de yoxo si aleg Esim. am ales aceasta solutie ca sa nu mai fiu nevoit sa ma deplasez la orangeshop.. si surpriza acum nu mai pot scana cartea de identitate.

multumesc anticipat, 

Ionut

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, @Johnny_cash23!

Ne-am interesat la colegii noștri și, din păcate, momentan nu se poate activa abonamentul Yoxo prin scanarea cărților de identitate de tip nou (cele cu CIP), se pot scana doar tipurile vechi de CI.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Pololică
#StarMember

Probabil este un bug in versiunea aplicatiei. MyOrange s-a actualizat recent la versiunea 7. Nu stiu de Yoxo cum sta cu actualizarile.

DanielaH
Moderator

Salut, @Johnny_cash23!

Ne-am interesat la colegii noștri și, din păcate, momentan nu se poate activa abonamentul Yoxo prin scanarea cărților de identitate de tip nou (cele cu CIP), se pot scana doar tipurile vechi de CI.

ufff.. pai tin minte ca in septembrie l-am dezactivat si am reusit sa il reactivez dupa 1 sapt. aveam deja CI noua. posibil ca atunci sa nu imi fi cerut sa rescanez, nu mai tin exact minte.

Si daca ma duc intr-un orange shop nu ma poate ajuta nimeni?E cam trist sincer.. 

multumesc pt ajutor, am rezolvat in alt fel.

cheers,

ionut