anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cartela Yoxo functioneaza cu un telefon 2G sau comunicator GSM 2G?

jistvan
Junior

Buna ziua. Cartela Yoxo functioneaza cu un telefon 2G sau comunicator GSM 2G?

1 Soluţie acceptată‚

jistvan
Junior

Salut.

Încă o dată mulțumesc pentru informații. Simul funcționează și în telefonul vechi 2G și în comunicatorul Seka. Precizez că activarea SIMului a fost posibil numai cu simul în telefonul cu aplicația. Mă bucură că toate informațiile primite aici au fost corecte.

 

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

Cartela Yoxo funcționează ca orice altă cartelă SIM fără nicio problemă pe telefoanele compatibile doar cu 2G.

FLo1
#StarMember

@jistvan: Bun venit în Comunitatea Orange. DA, SIM-ul se poate utiliza și într-un telefon 2G, atât doar că vei putea utiliza doar serviciile de voce/SMS, pentru date mobile nefiind viteze ok și nici interfața telefonului una prea prietenoasă. Mai multe detalii regăsești pe www.yoxo.ro 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ba da, funcționează, cum au spus și colegii, doar că trebuie să ai internet pe telefon să îți administrezi contul yoxo. Sigur, dacă nu o faci de pe alt dispozitiv.

Baftă!

jistvan
Junior

Multumesc pentru raspunsuri.

 

vladut12am
Cunoscător certificat

Cu multă plăcere!

Cu mare plăcere!

J0nna5s
Junior entuziast

Cunosc senior care are Alview M9 Join cu sim YOXO și nu are probleme 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Despre ce telefon/telefoane e vorba? Partea de voce o sa mearga. Partea de date….daca e de pe vremea WAP-ului, nu va merge. Serviciul nu mai e suportat la niciun operator. 

Client Orange

Buna ziua. SMS-uri trebuie sa mearga in comunicator Seka GSM. Maine o sa incerc. Sper sa mearga...

Salut! 

Yoxo folosește antenele Orange pe toate frecvențele. 

Pentru administrare ai nevoie de un telefon inteligent (IPhone sau Android cu sau fără Google). 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da, SMS-urile ar trebui sa fie ok. Singura chestie e ca orice configurare/administrare a abonamentului va trebui facuta de pe un smartphone. Tot de acolo se face si plata facturii. Trebuie sa descarci aplicatia. Dar da, SIM-ul fizic poate exista in orice dispozitiv care suporta SIM. Eventual, pentru o prima configurare, iti recomand sa introduci SIM-ul intr-un smartphone, si sa-l configurezi de acolo. Doar in caz ca e nevoie sa primesti vreun mesaj sau mai stiu eu ce. Ulterior, ar trebui sa poti sa-l folosesti si in acel Seka GSM.

Acum am inteles si la ce anume vrei sa folosesti acel SIM. Foarte clar. Multumesc de clarificari. 🙂

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Da functioneaza pe 2G

Yoxo este solutia perfecta pentru cei care vor un abonament ieftin si folosesc datele mobile cu moderatie

jistvan
Junior

Salut.

Încă o dată mulțumesc pentru informații. Simul funcționează și în telefonul vechi 2G și în comunicatorul Seka. Precizez că activarea SIMului a fost posibil numai cu simul în telefonul cu aplicația. Mă bucură că toate informațiile primite aici au fost corecte.

 

Excelent Istvan. Ne bucurăm că alternativa Yoxo pe care ai ales-o îți este de folos la ceea ce dorești să folosești SIM-ul în SEKA. Te așteptăm și cu alte probleme, întrebări, soluții aici în Comunitatea Orange. Numai bine și un An Nou cu bucurie.