anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vă doriți canale 4k în grila Orange tv satelit?

Vio73
#StarMember
Cred că ar fi normal ca de aici încolo să ne dorim canale 4k în grila de programe oferită de Orange. Ei au fost prima platformă dth din România cu cele mai multe programe HD în grilă încă de la lansare și de aia mă gândesc la pasul următor.
8 Răspunsuri 8

Ascary
Campion certificat
Da ar fi interesant,mai ales un canal de filme 4K. Din păcate grila de programe al Orange DTH a regresat un pic fata de cum era cu ceva timp in urma. Pe mine nu mă deranjează dar am observat oarece comentarii negative privind acest aspect. Un canal 4 K ar fi un mare pas înainte.

Razvan
#StarMember
E cam greu de oferit un canal 4K în grila, deoarece chiria pe Transponder Satelit (TP) este mare și ar trebui sa utilizeze o frecvență doar pentru acest canal. Ideea este buna, mi-aș dori sa introducă, dar dpdv economic nu este fezabil momentan.

Ascary
Campion certificat
Da,la costuri nu m-am gândit. Oricum conținutul 4K este destul de limitat,și când te gândești că deja au apărut televizoare 8K.

Romeo_
Senior certificat
Pt aceste canale daca exista trebuie si un televizor 4K 😉

Dragomir
Începător
Hai cu canele 4k...vreau calitate

Ascary
Campion certificat
Netflix, Dragomir :)) Sunt filme 4K,oferite gratuit prin pachetul Orange Love timp de 3 luni destul cat sa testezi UHD și HDR.

Florin_D
Cunoscător certificat
In urma cu un an si ceva, in timp ce cautam sa-mi schimb televizorul din living/sufragerie, m-am uitat la tot felul de review-uri pe internet dinte care am observat ca in anumite tari in grila de canale tv o mare parte erau 4K. La noi singurul distribuitor din ce stiu care sa ofere UN CANAL 4K este Digi. Personal cred ca trebuie lucrat sanatos la infrastructura pentru a putea introduce posturi 4K in grila din cauza fluxului destul de mare de date pentru posturile 4K. MI-as dori sa pot vedea la fiecare distribuitor de CATV macar un post 4k free nu contra cost precum cel de la digi!

0741xxxxxxA
Junior

Vio 73 au avut cei de la Orange TV prin Satelit când au lansat televiziunea în 2013 acum nu mai au așa multe cu noul satelit ce lau preluat.Au scos într-un an de zile multe canale HD din grilă și au rămas foarte puține