anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot accesa canalul ProTv

TonyN
Junior entuziast

Salutare… de ce nu pot accesa canalul ProTv ?!

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@TonyN, abonamentul tău permite accesarea acestui canal. Este necesar să ai numărul de telefon introdus in contul My Orange în secțiunea de administrare numere.

Pentru a face acest lucru te rugăm să urmezi paşii de mai jos:

Pasul 1. Accesează secțiunea "setări cont" - "administrare numere" şi apasă butonul "adaugă serviciu".

Pasul 2. Introdu numărul de telefon şi apasă butonul "continuă".

Pasul 3. Vei primi un SMS pe numărul respectiv, cu un cod de verificare, care este valabil timp de 15 minute
Pasul 4. După introducerea codului la pasul următor vei primi mesajul "Numărul de telefon 0744XXXXXX a fost adăugat cu succes."

Să ne spui, te rog, dacă ai reușit. Te așteptăm să revii cu vești bune. Mulțumim.

Vizualizare soluţie în postul original

51 Răspunsuri 51

DanielaH
Moderator

@TonyN, s-a rezolvat situația? Ai reușit să introduci numărul în My Orange?

TonyN
Junior entuziast

Da, am reusit intr-un final…initial m-am logat cu numarul de telefon asa cum mi -au sugerat cei de la serviciul clienti, dar nimic…ulterior am zis sa incerc cu adresa de e-mail si a functionat…

 

Bine că sa rezolvat.

La mine funcționează indiferent dacă mă loghez cu numărul de telefon sau cu user/parola cont.

L-au activat operatorii Orange.

TonyN
Junior entuziast

Cei de la Orange sunt foarte slab pregatiti pe acest serviciu…pacat.

Eu am reușit să-l activez prin serviciul clienți și a mers.

Însă în mod normal trebuia să avem acces la ProTV  în mod automat.

La fel sa întâmplat și la serviciul 5G a trebuit să sun ca să-l activeze.

Nu știu dacă este doar la mine insa nici un beneficiu nu sa activat automat și a trebuit să sun ca să-l obțin.

Din păcate unele oferte nu le-au putut activa și mi-au oferit compensații.

In concluzie sunt multe probleme insa poate eu am fost mai puțin norocos.

 

Mă bucur că s-a rezolvat. Mulțumim pentru confirmare și te mai așteptăm în Comunitate.

TonyN
Junior entuziast

Aveti idee daca merg intr-un Orange Shop si cer informații despre serviciul Orange Tv Go personalul de acolo au obligatia de a-mi oferi aceste informații?!