anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot accesa canalul ProTv

TonyN
Junior entuziast

Salutare… de ce nu pot accesa canalul ProTv ?!

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@TonyN, abonamentul tău permite accesarea acestui canal. Este necesar să ai numărul de telefon introdus in contul My Orange în secțiunea de administrare numere.

Pentru a face acest lucru te rugăm să urmezi paşii de mai jos:

Pasul 1. Accesează secțiunea "setări cont" - "administrare numere" şi apasă butonul "adaugă serviciu".

Pasul 2. Introdu numărul de telefon şi apasă butonul "continuă".

Pasul 3. Vei primi un SMS pe numărul respectiv, cu un cod de verificare, care este valabil timp de 15 minute
Pasul 4. După introducerea codului la pasul următor vei primi mesajul "Numărul de telefon 0744XXXXXX a fost adăugat cu succes."

Să ne spui, te rog, dacă ai reușit. Te așteptăm să revii cu vești bune. Mulțumim.

Vizualizare soluţie în postul original

51 Răspunsuri 51

Nu știu ce ai discutat tu cu operatorul  Orange .  Există operatori și OPERATORI.

Eu am sunat și am prezentat oferta din screenshot și mi sa oferit accesul la canalele pro.

Nu am discutat personal (nu prefer abonamentele prea stufoase), dar am analizat cazul unui coleg cu Smart15 și o astfel de situație,  respectiv o astfel de "rezoluție" oferită la 300. Cazuri și (ne)cazuri. Mersi pentru detalii.

Screenshot_2024-05-15-20-34-01-216_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-05-15-20-34-01-216_com.opera.browser-edit.jpg

TonyN
Junior entuziast

Logic gandind nu  are nici o relevanta daca  abonamentul este 50% redus( doar nu primesti doar jumatate din beneficiile acelui abonament)… cred  ca problema este la departamentul tehnic ca nu stiu sa asocieze abonamentul Fun 11 cu 50% off in app OrangeTvGo cu acces la canalul Pro…Aceiasi problema am avut-o si acum 2 ani si trebuia sa sun la ei in fiecare luna sa am acces la canalul ProTv. 

Nu stiu ce sa zic... Eu zic ca are sens. Si o sa-ti spun imediat de ce cred asta.

Beneficiile pe care le primesti in abonament sunt in mare parte oferite de Orange. Sunt proprii. Nu vand telina din gradina vecinului, ca sa zic asa. :)) In momentul in care tie iti dau acces la Pro TV, o televiziune privata, nu mai dau din gradina proprie. Ca urmare, nici nu isi permit sa fie la fel de generosi.

Dupa cum ziceam si mai sus, din punctul meu de vedere, ar avea sens sa nu-ti dea acces la anumite canale, atata timp cat factura este sub o anumite suma. Si asta pentru ca cel mai probabil au si ei de platit la randul lor anumite comisioane catre Pro TV. Deci...nu-si pot permite sa dea acces tuturor. Trebuie totusi sa iasa si pe profit la finalul zilei, dupa ce achita toate datoriile.

Acuma, asta e doar parerea mea. Eram curios daca si altii au aceeasi problema, in aceleasi conditii. Dar...as tinde sa cred ca are legatura cu suma platita, nu cu titlul abonamentului. Cu toate astea, si ca intotdeauna, se poate sa gresesc. 🙂

Client Orange

TonyN
Junior entuziast

Am intrebat in mod expres intr-un OrangeShop unde am facut si abonamentul….: “la abonamentul FUN 11 redus  cu 50% am  acces la canalul ProTv?” si mi s-a raspuns destul de clar ca DA… 

@TonyN  faci cum vrei dar eu vorbesc din propria experiență.

Oferta este clara și a fost activata in cazul meu prin apel telefonic însă se poate face și prin chat djingo.

Eu nu înțeleg de ce useri comunității interpretează numai în favoarea furnizorului deși ei sunt clienți ca și noi.

In contract abonamentul este trecut la preț întreg după care apare discountul așa că nu te lasă descurajat.

Așa ar trebui sa arate opțiunea in contul tau Orange go.

Screenshot_2024-05-15-20-34-01-216_com.opera.browser-edit.jpg

TonyN
Junior entuziast

Stiu bine ce am cerut si sper sa nu am din nou surprize cu ei…partea mai putin placuta ca nu am primit inca contractual pe e-mail…

Dar vorbim de Pro TV pe televizor sau pe laptop/tableta/aplicatie/online? Poate de aici si confuzia. Inteleg ca varianta de pe TV este inclusa. Problema se pune la accesarea online, prin Orange TV Go.

Client Orange

Pro tv se poate recepționa doar pe aplicația mobilă Orange tv go (nu se recepționează pe browser).

Asta in cazul abonamentelor de voce fun /Smart minim 10 euro.

TonyN
Junior entuziast

Se poate accesa si de pe  tv cu android…probat de mine acum 2 ani…

Normal că este tot android.

TonyN
Junior entuziast

App mobil Orange Tv Go…

Oricum acum 2 ani foloseam aceiasi app si pe un tv cu android… te lasau sa folosesti max 3 device-uri cu acelasi cont…