anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cât este chiria lunară la un receiver tv satelit, în afara primului?

Vio73
#StarMember
Cunoașteți acest mic detaliu?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Chiria lunara a receiverului suplimentar este de 1 euro/luna, pentru maxim 2 aparate. Dacă nu soliciți activarea celor 2 aparate odată cu instalarea inițială, ulterior vei plăti 10 euro, taxa de activare suplimentara, cam mare după părerea mea.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Razvan
#StarMember
Chiria lunara a receiverului suplimentar este de 1 euro/luna, pentru maxim 2 aparate. Dacă nu soliciți activarea celor 2 aparate odată cu instalarea inițială, ulterior vei plăti 10 euro, taxa de activare suplimentara, cam mare după părerea mea.

Razvan
#StarMember
Pentru info suplimentare, le găsești accesând https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/echipamente-tv-satelit/index.html

Jay
Campion certificat
Chiria pentru 1 receiver suplimentar este de 1€ pe luna si se pot închiria maxim 2 receivere suplimentare.. Se plătește o taxă unică de 10€ pentru activarea ulterioară... Nu consider ca este prea mult, daca ti se da informația din start si alegi sa faci mai tarziu aceasta operatiune..

Laura_cio
Senior
Pentru un receiver, chiria lunara este de 1€/luna, iar pentru al doilea, încă 1€/luna.

Ascary
Campion certificat
Chiria stb-ului mi se pare o aberație. Îți dau bani pe televiziune dar tu mai vrei și chirie pe echipament. Mai procedează vre-un alt furnizor de tv așa? Sunt doar curios,atât. Oricum eu am chirie zero pentru un CAM și un receptor suplimentar. Așa am negociat.

Nimcid25
Explorator
Da,Telekom si Digi.

Razvan
#StarMember
Toți providerii cer chirie pe stb/cam.

Gianni
Cunoscător certificat
Dacă nu vrei șă plătești chirie ai posibilitatea să-l cumperi. În cazul în care se defectează suporți reparațiile. Nu cred că există furnizori Tv care nu iau chirie pe echipamente. De undeva trebuie să scoată bani pe echipamente, chiar dacă la sfîrșitul contractului este recuperat.