anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu se poate face cost suplimentar după ce am terminat limita de 6, 7 Gb in roaming?

Iulian853
Începător
Sunt in Germania și am terminat limita de Gb in roaming. Nu pot sa mă mai conectez cu datele mobile. Nu se poate face cost suplimentar?
Ce pot face?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Se poate face, însă depinde de cât timp ești în Germania. Dacă ai mai mult de 60 de zile, de la următoarea dată de facturare vei fi taxat exclusiv pe tarife standard în SEE și nu vei mai avea incluși cei 6,7 GB net.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Razvan
#StarMember
Se poate face, însă depinde de cât timp ești în Germania. Dacă ai mai mult de 60 de zile, de la următoarea dată de facturare vei fi taxat exclusiv pe tarife standard în SEE și nu vei mai avea incluși cei 6,7 GB net.

Vio73
#StarMember
Salutare! Nu prea este indicat să faci așa ceva. Eventual îți iei un SIM prepay local și faci hotspot cu două telefoane sau îl folosești pur și simplu. Baftă!

Iulian853
Începător
Mulțumesc. Sunt de 2 săptămâni în Germania

Razvan
#StarMember
Nu știu ce sa zic. Sună la +40374300300 și vezi ce explicații au cei de la call center.

delfinas
#StarMember
Iulian, bun venit in Comunitate!!! Bănuiesc că ai abonament Fun 10. Probabil că acesta nu permite extracost, mai ales dacă ești un client mai nou sau daca ai avut ceva probleme cu plata de-a lungul timpului, poate fi o restricție pe cont. Trebuia să consumi mai cu zgârcenie datele. E mult pt 2 săptămâni!