anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Incarcare cartela cu 12 euro - nu mai am decat cativa centi

Darvinia
Începător

buna ziua , am o intrebare acuma o ora mi-am incarcat cartela cu 12 euro , am activat extraoptiunea cu 5 euro si acuma cand am dat sa verific creditul nu mai am decat cativa centi si mai trebuia sa am 7 euro . As dori sa stiu si eu motivul pentru care nu mai am cei 7 euro

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Buna Darvinia,

Bine ai venit in Comunitate!

Motivul e foarte simplu: pana sa apuci sa activezi optiunea, telefonul a facut trafic din creditul existent.

Cand mai incarci asa, iti recomand sa inchizi datele mobile pana se activeaza optiunea.

Oricum, daca ai activat optiunea de 5 euro nationala, ar trebui sa se reactiveze singura. Astfel incat, tot ce trebui sa faci este sa te asiguri ca, in data respectiva, ai suficient credit pentru reactivare.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Darvinia: Bun venit în Comunitate. După încărcarea cu cei 12euro, ai activat imediat opțiunea de 5euro sau ai utilizat între timp telefonul pentru apeluri/date mobile? ”Extraopțiunea de 5euro” a fost de voce sau de internet? Poți verifica și atașa un screen-shot după mesajul încărcării? Eventual chiar și unul cu mesajul primit de la ”333”. Te așteptăm cu detalii.