anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Incarcare cartela Prepay din contul Orange

Gabriel1234
Vizitator

Salutare, incerc sa imi incar numarul de pe prepay de pe abonamentul Orange, aplicatia - e varza oric nu merge ori apare mesaj ca se lucreaza, pe desktop ajung la pasul final si apare mesajul de mai jos

"Ati atins limita lunara de reincarcare. Puteti alege modalitatea de plata cu cardul."
Dar eu nu am reincarcat cu plata pe factura deloc pana acum. Cred ca renunt la abonament si revin pe Prepay si pe numarul secundar
 
3 Răspunsuri 3

MihaiC99
Campion certificat

Salutare!

Abonamentul este nou?

Exista anumite condiții in ceea ce privește încărcările prepay.

"Poți face o reîncărcare PrePay de pe un abonament Orange dacă:

  • au trecut 3 luni de la activarea abonamentului tău
  •  nu s-a atins valoarea maximă lunară în limita căreia poți face o reîncărcare PrePay. Aceasta depinde de valoarea facturilor pe care le-ai achitat în ultimele 12 luni. Pentru a afla numărul maxim de reîncărcări pe care îl poți face lunar poţi apela Serviciul Clienți, la numărul 300."

Toate metodele de încărcare prepay cu plata pe factura le gasesti in link-ul de mai jos (inclusiv prin my Orange):

https://www.orange.ro/help/cum-rencarc-o-cartel-prepay-de-pe-abonament-cu-plata-pe-factur-42 

MosGerila
Explorator

Salutare! Eu cred ca e mai simplu cu cardul. Caldura mare afara, mai apar erori sau restrictii

Gabriel1234
Vizitator

Teoretic reincarcarea pe factura este mai ieftina, am reincarcat ca de obicei cu cardul. Oricum serviciul asistenta Orange este praf. Pacat, sunt client de cand se numea Dialog, le-am dat o sansa la abonament, a doua nu mai pupa