anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am incarcat cu optiune de 3 euro si as vrea cu euro credit. Cum fac?

Vlăduț
Începător
Am codul numarul de tranzactie
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Trimite SMS cu textul CREDIT la 321 in maxim 24 de ore de la efectuarea reîncărcării, cu condiția să nu fi consumat opțiunea până acum. Daca nu merge, suna la numărul 300 și solicită asta unui consultant!

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

teacher_
#StarMember
Salut! Trimite SMS cu textul CREDIT la 321 in maxim 24 de ore de la efectuarea reîncărcării, cu condiția să nu fi consumat opțiunea până acum. Daca nu merge, suna la numărul 300 și solicită asta unui consultant!

Firefly
Cunoscător
Știu ca dacă trimiți SMS la 321 cu textul CREDIT înainte sa folosești vreun minut sau MB din opțiune, primești creditul înapoi . Ar trebui totuși sa fi primit și un sms în care sa îți spună ce sa faci dacă vrei credit și nu opțiune. Poți verifica.

Neaplicabil
Atata timp cat ai incarcat cu optiune, nu cred ca poti sa ceri creditul aferent optiunii inapoi prin acel mesaj la 321. Dar poti eventual sa ceri lucrul asta prin apel la 300, sau pe chat.

Vlăduț
Începător
Cum intru pe chat ?

Vlăduț
Începător
Unde pe chat? Adică msj

Neaplicabil
Poti sa intri, de pe telefon, din aplicatia My Orange -> Altele -> Contacteaza-ne. Sau de pe PC (daca vrei sa scrii mai usor), folosind Djingo: https://www.orange.ro/servicii/chatbot/# Pentru a doua varianta, ca sa intri in contact cu un operator, trebuie sa scrii: "transfer la operator." Djngo este accesibil si de pe telefon. Doar ca ma gandesc ca poate scrii mai usor de pe PC.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Vlăduț bine ai venit în comunitate! Ai reușit să încarci cu credit? Dacă da, ne poți spune cum ai procedat?

teacher_
#StarMember
@Vladut, și eu sunt curios daca funcționează mesajul ăla la 321, nu am incercat niciodată, deși și eu am reîncărcat din greșeală, dar am preferat sa mai reincarc odată...!