anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pre-pay Optiune 16 eur Resurse internet

Ioana_F
Junior
Am primit sms de la 355 ca nu mai am resurse internet national, cand am apelat *133# si am verificat contul orange am gasit onlista interminabila de reaurse internet pe care le am disponibile.
De ce nu mai am net?
Sunt in Romania si optiunea expira pe 01.09.2022
1 Soluţie acceptată‚

Ioana_F
Junior
Am reusit! Fac un rezumat cu info de care pot fi interesati alti clienti. Mesajul de la 355 a fost trimis la utilizarea resurselor oferite prin optiune ( la optiunea de 16 euro cred ca sunt acordati 1giga de net) Trebuie verificat daca nu ai net disonibil ca bonus, chiar daca primesti smsul de care ziceam. Eu am 800 giga bonus acumulat deci pot accesa net in continuare fara probleme Pentru detalii prepay si activare de optiuni utile se poate suna la 0040374300300 serviciu clienti orange Multumesc inca o data pt suport, m am linistit!

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai avut opțiune activă sau doar credit, care s-a consumat?

Ioana_F
Junior
Buna, Vio, am optiune activa de 16eur, pt roamning in afara see, plus ca am am incarcat si credit pt minute roamning in afara see de vreo 11 euro. Acum am inca optiune 16 eur activa si 3.69 eur credit activ

Vio73
#StarMember
Mă gândesc să nu fie vreo eroare, ceva. Încearcă să-i contactezi prin Chat Djingo!

Ioana_F
Junior
E inutilizabil chat boxul asta, asa am incercat, dar ma trimite numai in balarii, pe abonamente, portare…cred ca si eu il programam mai bine. Este o bataie de joc, inas da in judecata pt serviciul ala

Vio73
#StarMember
Încearcă la 300 și apoi 1-1-1-0. Ignoră ce spune robotul despre servicii fixe și poate reușești.

Vio73
#StarMember
Ai incercat?

Ioana_F
Junior
Multumesc mult, am incercat dar nu m a preluat nimeni si a trebuit aa inchid. Voi mai persista pana raspunde un operator si revin aici cu feedback!

Vio73
#StarMember
Încearcă și stai până reușești, că azi au program doar până la 18.

Ioana_F
Junior
Bine ca mi ai spus, Lucram la un raport cu deadline dar intrerup sa vedem dc dau de ei

Vio73
#StarMember
Îți urez succes!

Ioana_F
Junior
Am reusit! Fac un rezumat cu info de care pot fi interesati alti clienti. Mesajul de la 355 a fost trimis la utilizarea resurselor oferite prin optiune ( la optiunea de 16 euro cred ca sunt acordati 1giga de net) Trebuie verificat daca nu ai net disonibil ca bonus, chiar daca primesti smsul de care ziceam. Eu am 800 giga bonus acumulat deci pot accesa net in continuare fara probleme Pentru detalii prepay si activare de optiuni utile se poate suna la 0040374300300 serviciu clienti orange Multumesc inca o data pt suport, m am linistit!

Vio73
#StarMember
Eu ți-am spus că poate fi o eroare, lucru ce s-a confirmat. Mă bucur că ai reușit și te-ai liniștit! Tocmai din acest motiv te-am ajutat să iei legătura cu ei, pentru clarificare. Cu mare plăcere!

DanielaH
Moderator
@Ioana F, mulțumim că ai revenit cu feedback! Am marcat noi răspunsul tău ca soluție pentru a fi de ajutor și altor utilizatori. Te mai așteptăm în Comunitate.