anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce îmi merge Internetul atât de prost

Co1
Începător

totuși am cartela de câțiva ani și încă o reîncarc

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember

@Co1: Bun venit în Comunitate. Ne poți oferi mai multe detalii despre problema ta? Este vorba despre internetul mobil pe un telefon cu număr prepay sau un abonament de internet cu router 4G? În ce localitate? 

Vio73
#StarMember

Salutare!

O reîncarci lunar sau ocazional? Pentru că mai trebuie ocazional făcută o resetare de cont de la ei. Adică trebuie să-i suni și să le ceri să îți reseteze contul său să le scrii din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

De asemenea, pot exista și alte cauze pentru care nu îți funcționează:

-  acoperire deficitară în zona ta și poți vedea dacă prin alte părți se comportă altfel;

- probleme cu telefonul/ routerul folosit;

- eventuale probleme cu sim-ul și ar trebui schimbat, etc.

Vezi pe rând ce poți face! Eventual introdu sim-ul  și în alt telefon și vezi cum se comportă.

Succes!

Anonim
Neaplicabil

Pentru că așa a ajuns cea mai bună rețea. Second-hand.

Vio73
#StarMember

La mine merge bine, cu excepție noaptea, mai ales în casa din rural, unde rămâne pe B 20. Sigur, îți poți face treaba, dar nu mă bazez pe net mobil, ci pe wifi. Oricum, concurența este ziua, cam cum este Orange noaptea, deci se poate și mai ,,bine". Mă refer aici la Digi, că ceilalți nici nu mai contează.

DanielaH
Moderator

@Co1, te așteptăm să revii cu mai multe informații. Este o situație recentă sau persistă de mai mult timp? În ce localitate ești?