anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Conectare internet + TV in zona unde orange are monopol

saulquit
Începător

Salut. Am o problema si am nevoie de un pic de ajutor. Stau intr-o zona de blocuri noi, iar Orange (vechiul Telekom) au tras retea de internet + tv la blocuri cu cate 2 porturi lipsa la fiecare bloc (bloc de 18 apartamente si doar 16 porturi, la un total de 10 blocuri). Am sunat la ei si mi-au zis sa astept pana se gandesc ei sa dezvolte infrastructura.(problema e de vreo 5 ani) Ar putea fi vreo rezolvare? Cei de la ANPC si ANCOM nu pot face nimic; scrie in contractul cu Orange ca in cazul unei imposibilitati, nu se poate face nimic. Precizez ca ei au monopol pe toata strada. Multumesc frumos!

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Eu zic să faceți ceva la nivel de Asociație de proprietari, pentru că individual sunt mai greu de convins. Trebuie să reacționeze și să vă schimbe odb-urile cu unele care au mai multe porturi sau să adauge ceva porturi suplimentare. 

Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Eu zic să faceți ceva la nivel de Asociație de proprietari, pentru că individual sunt mai greu de convins. Trebuie să reacționeze și să vă schimbe odb-urile cu unele care au mai multe porturi sau să adauge ceva porturi suplimentare. 

Succes!

And04
Senior

Salutare, @saulquit 

Din cate stiu, astfel de situatii se pot rezolva, asa cum a precizat si @Vio73 la nivel de asociatii (de obicei stiu ca se face o strangere de semnaturi si se transmite mai departe).