anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Conectare internet + TV in zona unde orange are monopol

saulquit
Începător

Salut. Am o problema si am nevoie de un pic de ajutor. Stau intr-o zona de blocuri noi, iar Orange (vechiul Telekom) au tras retea de internet + tv la blocuri cu cate 2 porturi lipsa la fiecare bloc (bloc de 18 apartamente si doar 16 porturi, la un total de 10 blocuri). Am sunat la ei si mi-au zis sa astept pana se gandesc ei sa dezvolte infrastructura.(problema e de vreo 5 ani) Ar putea fi vreo rezolvare? Cei de la ANPC si ANCOM nu pot face nimic; scrie in contractul cu Orange ca in cazul unei imposibilitati, nu se poate face nimic. Precizez ca ei au monopol pe toata strada. Multumesc frumos!

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu zic să faceți ceva la nivel de Asociație de proprietari, pentru că individual sunt mai greu de convins. Trebuie să reacționeze și să vă schimbe odb-urile cu unele care au mai multe porturi sau să adauge ceva porturi suplimentare. 

Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu zic să faceți ceva la nivel de Asociație de proprietari, pentru că individual sunt mai greu de convins. Trebuie să reacționeze și să vă schimbe odb-urile cu unele care au mai multe porturi sau să adauge ceva porturi suplimentare. 

Succes!

And04
Senior

Salutare, @saulquit 

Din cate stiu, astfel de situatii se pot rezolva, asa cum a precizat si @Vio73 la nivel de asociatii (de obicei stiu ca se face o strangere de semnaturi si se transmite mai departe).