anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla apelurile sterse de pe telefonul prietenului ?!

Adriana_16
Începător
Vreau sa aflu apelurile sterse de prietenul meu
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Vă mulțumim că încercați să nu vă abateți de la topicul propus. @Adriana, așa cum spuneau și ceilalți membri ai Comunității, la desfășurătorul apelurilor are acces doar titularul numărului respectiv, fie din contul propriu My Orange, securizat cu username și parolă, fie cerând o factură detaliată la Serviciul Clienți. Și în acest al doilea caz se face identificarea completă a apelantului pentru a avea certitudinea că informațiile se oferă doar titularului.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Tina
Cunoscător certificat
E un subiect delicat... Nu cred ca se poate sa vezi apelurile șterse. Apelurile se pot vedea in factura detaliata, dacă ai acces.

Ascary
Campion certificat
Salut Adriana, din pacate odata ce au fost sterse nu le mai poti vedea. Totusi ai putea sa vezi SMS-urile sterse ale strengarului tau instalandu-i in telefon aplicatia SMS Backup & Restore. Odata instalata aplicatia, poti apoi sa ascunzi iconita, ca sa nu stie ca este instalata, apoi poti vedea mesajele chiar daca au fost sterse. (sper sa nu intre si el pe comunitate si sa vada ce te-am sfatuit :)) ) ______________ Mai sunt aplicatii de urmarire apeluri si mesaje insa sunt costisitoare si nu tocmai legale si zic eu ca nu merita deranjul.

FaraUnID
Campion certificat
@Adriana_16 Daca ai abonament, factura detaliata ar trebui sa ofere istoricul convorbirilor. Factura detaliata se poate obtine intr-un Orange Shop. Ar mai fi varianta vizualizarii istoricului din contul Orange, dar, din cate am citit pe aici, aplicatia afiseaza rezultate eronate si incomplete. In cazul prepay nu stiu daca exista aceasta facilitate a obtinerii instoricului convorbirilor.

FLo1
#StarMember
Daca ai acces la contul de My Orange al numarului respectiv poti afla tot ce vrei (ca desfasurator), fie ca e abonament, fie ca e prepay. Continut de SMS-uri mai greu se poate, dar numarul destinatar il gasesti tot in desfasuratorul din My Orange. Daca nu ai acces... atunci esti pe cont propriu.

Ascary
Campion certificat
E prietenul initiatoarei nu barbatu'...n-are cum sa aiba acces la contul lui Orange :)). ____________ In Orangeshop nici nu te baga in seama daca nu esti titularul abonamentului.

FaraUnID
Campion certificat
Bine, aici trebuie clarificate cateva aspecte, pentru ca intrebarea este adresata la un mod extrem de general si ambiguu in acelasi timp. Vorbim de telefonul ei sau al prietenului? Este un telefon personal sau un telefon de serviciu? Daca @Adriana_16 este genul de persoana ca traieste cu senzatia ca prietenul ei o "traduce" cu alta, dupa caz cu altele si pe acest considerent tine sa spioneze telefonul prietenului, atunci sansele sa afle ceva sunt ZERO. Ba mai mult risca sa ajunga chiar ea in extrema cealalta si sa aiba probleme dpv legal. Daca discutam de telefonul ei, atunci da, in acest caz se poate obtine un istoric al convorbirilor prin una din metodele descrise deja.

FLo1
#StarMember
@Ascary: In acest caz, pozitia e total defavorizanta si poate fi rezolvata doar prin "forte proprii", adica "omul potrivit la telefonul potrivit". :))

Ascary
Campion certificat
Asa este Flo,sti cum e, in gelozie predomină iubirea de sine, și nu dragostea față de altcineva. :) Si un sfat pentru initiatoare,daca vrei sa fii iubita,sa nu cauti niciodta in telefonul si in trecutul unui barbat :) Hai ca divagam ...

DanielaH
Moderator
Vă mulțumim că încercați să nu vă abateți de la topicul propus. @Adriana, așa cum spuneau și ceilalți membri ai Comunității, la desfășurătorul apelurilor are acces doar titularul numărului respectiv, fie din contul propriu My Orange, securizat cu username și parolă, fie cerând o factură detaliată la Serviciul Clienți. Și în acest al doilea caz se face identificarea completă a apelantului pentru a avea certitudinea că informațiile se oferă doar titularului.

Ovidiu88
Începător
Dar un operator dintr-un orange shop,poate vedea în sistemul lor de exemplu fara acordul meu sa verifice lista apelurilor mele efectuate? Adică lor le apare numărul pe care l-am apelat? Sau de exemplu,dacă prietena lucrează intr-un orange si logic ca imi stie numărul de telefon,poate vedea numerele apelate?

portocaliu78
Începător
solicita un desfasurator si acolo poti vedea toate apelurile