anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Numărul format este incorect!

AmbrusAndor
Începător

Bună comunitate. Sunt abonat Orange. Nu pot suna câteva numere, dar ele ma pot suna. Am șters din contacte, am încercat să-l reapelez din apeluri pierdute dar aceeași răspuns automat nr. Format este incorect.

 

12 Răspunsuri 12

Trixen
#StarMember

Salutare,
Nu stiu de la ce ar putea fi aceasta problema, dar crezi ca ai putea pune 2-3 exemple asa cum le ai trecute in agenda, insa inlocuind cu X 4 sau 5 cifre din numar, te rog? Spre exemplu: 0748 XXXX 53. Este important sa nu treci numarul in clar pentru ca acesta este un spatiu public si poate fi vazut de oricine.
Poate vedem ceva in neregula.
Important este si de unde suni: din tara sau din strainatate? Daca suni din strainatate, atunci este important sa ai +4 sau 004 inainte de numar (+4 0748 XXXX 53 sau 004 0748 XXXX 53). Daca incerci sa suni un numar din strainatate de asemenea este musai sa ai codul tarii trecut.
Daca nu este de aici si nu ne dam seama, incearca sa vorbesti cu un consultant Orange, ca poate iti poate da mai multe detalii.
Iti multumesc.

FLo1
#StarMember

@AmbrusAndor: Bun venit în Comunitate. Numărul format este de telefonie fixă sau mobilă? Este de utilizator unic sau număr asociat unei centrale telefonice? În ultimul caz este explicația pentru imposibilitatea apelării.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cere ajutorul la Serviciul clienți și poate rezolvă cei de la Tehnic problema. Oricum, ei trebuie să verifice de unde apar problemele. Te sfătuiesc să suni la 300 sau să depui o sesizare scrisă din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Succes! 

mihai_13
Maestru

daca cumva esti abonat recent OROC  , dupa cum se poate citi pe Comunitate sunt "ceva" probleme si trebuie neaparat sa ei contact cu "ei" la adresa  precizata de Vio73.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Ce model de telefon folosesti? Ai incercat si SIM-ul in alt telefon?

Client Orange

DanielaH
Moderator

@AmbrusAndor, te așteptăm să revii cu mai multe detalii, dacă situația mai este de actualitate.

Gabriel291
Începător

Sunt abonat ORANGE, formez 555 sau 300 sau alte numere ORANGE si primesc acelasi raspuns vocal:

Numărul format este incorect!

Nu pot asculta sau sterge mesajele vocale care se aduna in casuta si o vor bloca in curand !!!

Am trimis sesizare scrisa la Contact pentru ca altceva nu mai stiu ce sa fac, am fost si la agentii Orange in oras si mi-au zis sa sun 300 !!!????

Salut, @Gabriel291 ! Ai încercat să apelezi și alte numere scurte? 

Da, am incercat si 411 si acelasi raspuns

Numarul format este incorect.

In schimb la numarul 0744945550
Imi spune sa introduc numarul meu de tel si apoi ca sun pentru prima data si trebuie sa formez 555 pentru a stabili o parola !?

DanielaH
Moderator

Gabriel, îmi pare rău pentru situația ta. Dar dacă ai depus o sesizare la noi înseamnă că problema este în atenția colegilor noștri și va fi rezolvată. Îți recomandăm să aștepți să fi contactat. Te așteptăm să revii cu vești bune în Comunitate să ne spui cum s-a soluționat.

@Gabriel291, s-a rezolvat situația?