anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

portare numere firma

eugenp
Începător

Buna ziua.

Am pe firma cateva abonamente care nu se folosesc.

As dori sa portez cateva numere in locul acestor abonamente.

Se poate?

Mentionez ca perioada abonamentelor de pe firma nu a trecut de 2 ani, dar nu este o problema in a prelungi perioada.

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Ca sa inteleg, ai niste abonamente in alta retea, si vrei sa le portezi in Orange? Sau sunt in Orange si vrei sa le portezi in alta retea?

Ideea e ca, din cate stiu, nu poti sa portezi un numar peste un alt numar. Adica, la portare, se pastreaza numarul initial. Daca tu ai deja un abonament cu un numar alocat, nu cred ca se poate sa vii cu numarul tau din alta retea, pe acelasi abonament. In plus, daca esti inca sub contract, vei avea de achitat niste taxe.

Dar cel mai bine ia legatura cu un consultant sunand la 300 sau 0374 300 300 (sau pe chat-ul Djingo, daca esti client Orange Romania SA) si vezi ce raspuns iti ofera ei.

Client Orange

eugenp
Începător

din alta retea in orange

DanielaH
Moderator

@eugenp, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat/ clarificat situația?

Am sunat la serviciul clienti, mi s-a spus ca o sa ma sune agentul care se ocupa de firma. Acesta nu a sunat. M-am dus la un magazin Orange din apropiere unde mi s-a comunicat ca nu se poate. Trebuie sa recunosc ca sunt cam dezamagit. Astept cu interes expirarea contractului.