anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am abonament cu minute internationale incluse, dar am fost taxat!

roedi
Începător
apel intl. 0044333xxxxxxx 17:39 10/03/2020 14:08 euro 3.3539999
Cu toate ca dispun de 100 de min internationale, am fost taxat pentru nr. de mai sus cu suma de mai sus mentionata(e) !
Cum este posibil, de ce si la ce mai este scris 100 minute internationale daca sunt taxat !
Apropo din 100 min internationale acum imi arata decat 99 min !
Mentionez ca nu imi place sa pierd timpul cu asa ceva !
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Înainte de a efectua un apel internațional, verifică lista cu prefixe exceptate de la consum minute internaționale incluse. https://www.orange.ro/prefixe/ Conform listei de mai sus, apelul către destinația ta este taxabil.

Vizualizare soluţie în postul original

24 Răspunsuri 24

Ascary
Campion certificat
Da,s-a discutat si despre acest subiect dar nu este cazul colegului nostru,el fiind taxat doar pentru apel international.

Gianni
Cunoscător certificat
Deci a apelat un numar internațional probabil necunoscut , la care a fost supra taxat.

Vio73
#StarMember
Nu e bătaie de joc, nu te supăra! Trebuie să fii doar mai atent.

Razvan
#StarMember
Când mai apelez câte un număr de mobil din SEE, prima dată mă uit pe lista de prefixe exceptate, ea se actualizează mereu, mai apare câte un prefix cu plată 😄

Vio73
#StarMember
Așa și trebuie făcut!

Mihai35
Începător
Mie mi se pare penibil că în 2020 să mai existe o lista interminabila cu prefixe exceptate in SEE. Mai ales cu cât aceste restricții nu există pe partea de prepay la orice operator. Eu pt un apel in Italia...pe prefix +39353 am fost taxat cu 10,81 euro...știe cineva de ce așa mult? Din ce am obs tariful este de 0.07? Foarte descurajatoare acea listă sincer. Pe același număr am apelat din mai multe rețele și sau scăzut din min internaționale...am trecut pe ab orange...m-am fript...asta e...

FLo1
#StarMember
@Mihai35: Depinde de resursele internationale existente pe numar: sunt in retele fixe internationale sau in orice retea internationala din SEE+SUA si Canada. Inca sunt optiuni si abonamente cu astfel de resurse diferentiate, iar de aici la situatia ta e doar un pas.

Crjstj
Începător
Se pare ca s-au dat prea multe minute‍♂️deci ma fripr si io

Crjstj
Începător
Off este in lista cu minute si de ce m-a taxat??

DanielaH
Moderator
@Crjstj, lista de prefixe diferă în funcție de tipul de abonament/ PrePay pe care îl deții. O poți consulta aici https://www.orange.ro/prefixe/. De exemplu, pentru abonamentele de tip Fun/ Smart/ Smart Plus/ Orange Me sau Orange Pro și cartele PrePay, apelurile către prefixul 39353 nu consumă din resursele incluse în abonament sau opțiune.