anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Oferta Black Friday "Fibra 500 si TV Esential"

Crissss
Junior

Buna ziua, doresc sa stiu daca ma pot incadra in oferta de black friday "Fibra 500 si TV Esential" daca nu am abonament orange dar am cartela orange de 2 ani.

La intrebari frecvente scrie: Poți beneficia de oferta specială pentru pachetul Fibră 500 + TV Esențial, adică 11 lei în primele 12 luni, dacă ai un abonament de voce mobilă de minim 7 euro, dacă ești client Orange PrePay cu o vechime minimă de 12 luni sau dacă ești client nou și activezi un abonament de voce mobilă din portofoliul curent de minim 8 euro. Pachetul de servicii fixe, cu internet prin fibră și televiziune prin cablu, trebuie activat între 2 și 23 noiembrie, pe 24 de luni. În lunile 13-24, prețul pachetului Fibră 500 + TV Esențial va fi de 42 de lei.

Din text eu inteleg ca pot beneficia daca sunt client Orange Prepay cu o vechime minima de 12 luni, nu scrie nimic de trecerea cartelei la abonament. Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Cris,

Eu am facut Orange Love pentru o conostinta apropiata, acum un an, cu TV Esential + Fibra 1000, si cartela prepaid. Fara servicii de voce pe abonament. Deci, de putut cu siguranta se poate.

Acuma, strict vorbind de oferta de BF, vad ca nu specifica nimic de prepaid.

Zice: "oferta este valabila numai pentru abonatii noi sau existenti de voce mobila care achizitioneaza un pachet nou Orange Love cu internet si TV prin cablu."

arsradu_0-1668177735279.png

Deci...da. In general se poate. Dar pentru oferta asta, trebuie abonament.

Scuze de confuzie. Aveam impresia ca e valabil pentru toate pachetele. Se pare ca asta face o exceptie.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Pololică
#StarMember

Pachetele Love implica abonament de mobil si servicii fixe. Ca sa beneficiezi de oferta, intr-adevar ai nevoie de cele 12 luni de vechime a cartelei prepaid (asa cum, pentru a lua in rate, ai nevoie de minim 18 luni vechime a abonamentului, deci, daca te abonezi acum prima data, nu poti beneficia de rate).

Deci ca sa inteleg, eu am cele 12 luni vechime a cartelei prepaid dar ca sa beneficiez de oferta, trebuie sa trec cartela la abonament? Nu pot beneficia de oferta daca raman pe cartela?  Multumesc.

Doar te califici pentru oferta (care are niste conditii). Poate intelegi mai bine cu urmatorul exemplu: pentru un carnet auto profesionist (categoriile C si D) ai nevoie, cumulativ, de varsta si carnet B (amator). Daca ai varsta si nu ai B-ul, sau invers, ai B-ul dar nu ai varsta minima, nu poti face nici macar scoala pentru categorii (C sau D). Evident, nu ma leg si de vizita medicala care difera (poti conduce fara un ochi la amatori (B), dar nu si la profesionisti).

Ma indoiesc ca poti poti ramane cu cartela prepaid si sa te abonezi la Pachet Love. Ar fi bine sa mai astepti si raspunsuri mai exacte (poate se fac exceptii temporare) sau poate vei fi contactat pentru o oferta de net fix si tv la pret de Love (practic nu faci pachet, ci ti se ofera ca servicii individuale).

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Cris,

Bine ai venit in Comunitate!

Se poate Orange Love doar cu Internet si TV si cu prepaid.

Client Orange

Salut Radu, mersi de raspuns.

Se poate orange love oferta de blackfriday cu o cartela prepaid?

Pentru ca doi operatori separati mi-au spus ca nu e posibil- ca trebuie abonament

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Cris,

Eu am facut Orange Love pentru o conostinta apropiata, acum un an, cu TV Esential + Fibra 1000, si cartela prepaid. Fara servicii de voce pe abonament. Deci, de putut cu siguranta se poate.

Acuma, strict vorbind de oferta de BF, vad ca nu specifica nimic de prepaid.

Zice: "oferta este valabila numai pentru abonatii noi sau existenti de voce mobila care achizitioneaza un pachet nou Orange Love cu internet si TV prin cablu."

arsradu_0-1668177735279.png

Deci...da. In general se poate. Dar pentru oferta asta, trebuie abonament.

Scuze de confuzie. Aveam impresia ca e valabil pentru toate pachetele. Se pare ca asta face o exceptie.

Client Orange

OK mersi de raspuns Radu.

La prima mea postare am pus si o poza de la intrebari frecvente acolo scrie: dacă ai un abonament de voce mobilă de minim 7 euro, dacă ești client Orange PrePay cu o vechime minimă de 12 luni sau dacă ești client nou și activezi un abonament de voce mobilă din portofoliul curent de minim 8 euro. Deci nu scrie nimic de portare de la cartela la abonament.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Banuiesc ca se refera la celelalte pachete. Si cel mai probabil nu s-a facut update pentru BF. Sincer, nu stiu de ce restrictia asta... Ar fi putut sa includa si clientii prepaid.

Client Orange