anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

"Acces canale TV" la abonamentul FUN 9

Antech
Junior

Vă salut!

Mă bate gândul să profit de oferta de Black Friday și să închei un abonament FUN 9 la 4,5 euro. Observ că în descrierea acestui abonament e trecută mențiunea "acces canale TV", însă nu se menționează care anume sunt acele canale. Fiind un abonament de o valoare mai mică de 10 euro, presupun că e vorba de cele 30 de canale din această listă: https://www.orange.ro/docs/orange-tv-go/Lista-30-de-canale-TV-in-Orange-TV-Go.pdf

Mă interesează cum reușesc să am acces la canalul Orange Sport 1 prin abonamentul Orange FUN 9. Deduc că, pe lângă abonamentul de voce, ar fi necesară activarea extraopțiunii "online Sport", care costă 2,6 lei / lună, conform informațiilor pe care le-am găsit aici: https://www.orange.ro/tv/tv-go/optiuni-tv-go/ . Asta ar însemna să plătesc ~25 de lei / lună (4,5 euro + 2,6 lei), fără alte costuri. Interpretez corect? Vă adresez această întrebare deoarece nu am găsit alte informații referitoare la această opțiune de 2,6 lei, anume cu ce abonamente ar fi compatibilă, iar momentan nu sunt abonat Orange, astfel încât nu îmi apar butoanele de activare ale diferitelor extraopțiuni dacă sunt logat cu contul de Orange în Orange TV Go.

Aș aprecia un răspuns din partea unui reprezentant al companiei, ori din partea unui abonat care se află în situația mea și confirmă că această combinație funcționează (fără să aibă un abonament mai scump de 10 euro și fără a fi abonat la serviciile de televiziune prin satelit și cablu).

Vă mulțumesc anticipat!

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu sunt angajat, dar am Orange TV și îți pot spune că și dacă ești abonat îți trebuie să ai pachetul Premium sau extraopțiunea Sport pentru a avea acces la canalele O S 1 și 2. În concluzie, nu cred că îți vor merge canalele OS1 și OS2 fără ceva suplimentar.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu sunt angajat, dar am Orange TV și îți pot spune că și dacă ești abonat îți trebuie să ai pachetul Premium sau extraopțiunea Sport pentru a avea acces la canalele O S 1 și 2. În concluzie, nu cred că îți vor merge canalele OS1 și OS2 fără ceva suplimentar.

Baftă!

RafaHelper
#StarMember

Salut @Antech

Eu am abonamentul FUN 10 si am acces la cele 2 canale fără a activa aceea extraoptiune. Totuși, am încercat sa vad daca e activa pe contul meu si nu îmi apare ca find activa dar nici nu îmi apare in lista de opțiuni daca vreau sa o activez. Este posibil ca aceste canale sa fie oferite gratuit in aceasta perioada, știu ca Orange derulează astfel de promoții cand se transmit anumite competiții sportive(din fotbal, Formula 1, tenis, baschet, rugby, raliu, volei și multe altele).

Oricum, logica ta e corecta, o sa poți activa opțiunea si ai acces la canale pentru 2,6 lei pe luna TVA inclus.