anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Yoxo functioneaza pe un telefon nonsmart?

yoyo2010
Junior

Salutare, ma intereseaza si pe mine sa aflu data Yoxo functioneaza si pe un telefon non-smart (telefon vechi, cu butoane), bineinteles daca in prealabil este activat prin intermediul unui telefon smart direct din aplicatie?

1 Soluţie acceptată‚

Salut,
Intr-adevar, poti folosi SIM-ul Yoxo in orice telefon mobil. Gestionarea resurselor abonamentului Yoxo va putea fi facuta utilizand aplicatia Yoxo pe alt dispozitiv compatibil, pe care aceasta va putea fi descarcata.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai nevoie de Smart, pentru câ e un abonament digital, pe care îl administrezi din aplicația dedicată, deci nu are cum să funcționeze pe telefoane cu butoane sau de alt fel.

Cam așa stau lucrurile!

yoyo2010
Junior

Multumesc pentru raspunsul prompt! Situatia mea este urmatoarea, eu am cont Yoxo si folosesc cu succes acest serviciu de multa vreme. Vazand, ca din contul Yoxo se pot gestiona mai multe numere de telefon, ma gandeam sa trec pe Yoxo si numerele parintilor mei, care bineinteles ca nu au telefoane smart. Nelamurirea mea ar fi, de ce nu se poate face acest lucru atata timp cat SIM-urile dupa activare, desi sunt folosite in telefone non-smart, sunt gestinate prin intermediul aplicatiei din smartphone-ul meu, decontarea luna facandu-se prin intermediul cardului bancar atasat contului meu?  

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Se poate face. Odata configurat SIM-ul, il folosesti unde ai nevoie. Singura problema va fi gestionarea lui (+ plata facturilor, etc). Daca partea asta e acoperita deja, nu vad nicio problema.

Client Orange

Dacă ai mai multe numere pe un cont, se poate așa.

Salut,
Intr-adevar, poti folosi SIM-ul Yoxo in orice telefon mobil. Gestionarea resurselor abonamentului Yoxo va putea fi facuta utilizand aplicatia Yoxo pe alt dispozitiv compatibil, pe care aceasta va putea fi descarcata.

Pololică
#StarMember

Tocmai vroiam sa confirm ce zice Orange Assistant: desi cartela poate fi pusa in orice aparat compatibil (telefon, tableta, router) cu folosirea serviciilor ca atare (evident, cu respectarea conditiilor de utilizare a serviciilor Yoxo), administrarea se face doar prin aplicatie (IOs sau Android).