anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Revenire de la Yoxo la Orange Prepay

dnyalx2k17
Junior

Salut. Azi m-am hotarat sa trec inapoi pe cartela prepay Orange pe care o am de cativa ani.

Toate bune, am primit confirmarea ca abonamentul Yoxo a fost inchis si sunt din nou pe Orange. Ce nu inteleg este ca cei dea Yoxo imi vor pastra numarul 60 zile apoi il vor folosi pentru noii clienti. Se poate sa raman fara numarul meu Orange dupa aceasta perioada?

Va multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@dnyalx2k17: verifică starea SIMului la *100# și vezi dacă e cel puțin în perioadă de grație. Atunci nu ai cum pierde numărul. Probabil te referi la contul de yoxo, care ar rămâne activ în cazul reactivării numărului actual prepay în yoxo. Nu-ți face griji de numărul trecut pe prepay, al tău rămâne. 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ai primit si un SIM orange acum? Daca da, ar trebui sa fie ok. Dar verifica cu un apel la 300 sau pe chat-ul Djingo

Client Orange

Multumesc. Voi incerca la 300. Sim-ul este vechi

FLo1
#StarMember

@dnyalx2k17: verifică starea SIMului la *100# și vezi dacă e cel puțin în perioadă de grație. Atunci nu ai cum pierde numărul. Probabil te referi la contul de yoxo, care ar rămâne activ în cazul reactivării numărului actual prepay în yoxo. Nu-ți face griji de numărul trecut pe prepay, al tău rămâne. 

Este valabil inca un an . Multumesc mult pentru raspuns. 

@dnyalx2k17: Cu plăcere.

Cam  așa ar și trebui să fie. Deci chiar dacă nu reîncarci în această perioadă și nu ai contul activ nu vei pierde numărul.