anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

eSIM direct din aplicatia YOXO!

András
Junior entuziast

Salutare tuturor!

Vesti bune la orizont. Azi am primit o actualizare pentru aplicatia YOXO cu urmatoarea descriere:

Asteptarea a luat sfârsit!

De acum poti solicita un eSIM pentru abonamentul tău YOXO direct din aplicatie, fãra sã mai mergi într-un magazin.

Astfel, ai la dispozitie doua variante pentru a instala un eSIM pe un dispozitiv compatibil si conectat la internet:

  • poti solicita un cod QR pe care sã îl scanezi ulterior;
  • Îl poti instala automat pe dispozitivul de pe care initiezi solicitarea de eSIM.

Mai simplu, mai sigur, mai accesibil si mai durabil, cu eSIM YOXO esti si mai eco.

De acum incolo nu mai trebuie sa merge intr-un magazin cand iti schimb telefonul, ca sa poti muta eSIM-ul din vechiul telefon in cel nou. 

PS: am iOS nu stiu daca actualizarea a fost transmisa si catre Android. 

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cel mai simplu este să și verifici, dacă ești direct interesat de acest serviciu și numai așa poți vedea exact ce și cum.

Posibil să primești și un mesaj general!

András
Junior entuziast

Salut!

Optiunea este vizibila si activa in aplicatie insa eu avand deja eSIM (prin metoda magazin) nu m-am bagat in ce si cum.

Poate colegi care au asteptat aceasta actualizate ne vor povesti experientele lor cu aceasta noua metoda. 🙂

DanielaH
Moderator

@András, mulțumim pentru postare!

 

Da, începînd de astăzi este liber la eSIM! 

Puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

Aceasta funcționalitate este disponibilă gradual utilizatorilor,  așa că fiți cu ochii pe magazinele de aplicații și veți putea solicita un eSIM direct din aplicație.

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

A apărut update-ul și pe Google Play.

Screenshot_2023-12-07-16-22-41-697_com.android.vending-edit.jpg

vasilestan
Junior

Recent m-am folosit! Merci de postare.