anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cont Yoxo nu mai știu datele de autentificare

IoanaIlies
Începător

Bună ziua, aș dori să mă conectez la contul și aplicația Yoxo însă nu îmi mai știu datele de autentificare. 
cum pot să mi le recuperez? 
mulțumesc! 
Ps : nu mă ajută informațiile vechi. 

18 Răspunsuri 18

Anonim
Neaplicabil

Nu mai știi adresa de email?

DE CE NU MĂ POT LOGA ÎN APLICAȚIA YOXO?

Verifică dacă datele de logare în cont sunt introduse corect. 

În cazul în care nu iți mai amintești parola setată și vrei să o resetezi, o poți face din aplicația YOXO, în pagina de autentificare alegând opţiunea ”Resetează parola”.

În pasul următor va trebui să introduci adresa de email sau numărul de telefon folosite la crearea contului. În funcție de metoda pe care o alegi:

  • vei primi un email (dacă ai ales să introduci adresa de email)  sau
  • vei primi un SMS (dacă ai introdus numărul de telefon asociat contului) cu intrucțiuni pentru resetarea parolei.

Noua ta parolă vă fi activă de la următoarea conectare în contul online. 

 

Efectiv nu mai știu cu ce date de autentificare mi am făcut contul 

Salut, @IoanaIlies ,

Ai încercat și resetarea parolei?

daaaa.si in aplicatie nu imi apar datele mele

Anonim
Neaplicabil

Încearcă resetarea parolei și pune acolo emailurile pe care le cunoști.

Important e sa ai acces la aceste adrese de mail.

Sa înțeleg că prin introducerea Nr de telefon nu a mers.

Unde sa fac asta?

in aplicatie sau in contul Orange?

Anonim
Neaplicabil

Din aplicație yoxo care te trimite spre pagina de resetare.

In aplicatie am doar resetarea parolei, degeaba o resetez daca eu nu mai stiu care e contul meu pt nr de abonament Yoxo

Anonim
Neaplicabil

Contul se crează cu adresa de mail deci ar trebui să știi acea adresa.

Daca nu cum poți dovedi că este contul tău?

contul mi-a fost creat acum 3 ani de catre sotul meu si el nu mai stie datele de autentificare.

din pacate....

Pololică
#StarMember

Salutare!

Daca inca ai activ numarul (adica doar ai uitat userul si parole) incearca resetarea parolei.

Daca, totusi, incerci sa reactivezi un numar inchis, nu cred ca mai poti sa-l reactivezi, ci sa faci totul de la 0.

FLo1
#StarMember

@IoanaIlies: Ai urmat pașii pentru resetarea parolei indicați pe acest topic: https://comunitate.orange.ro/t5/yoxo/cum-resetez-parola-%C3%AEn-aplica%C8%9Bia-yoxo/m-p/148765 ?

Ai primit mesajul pe emailul contului Yoxo cu detaliile pentru resetarea parolei? Te așteptăm cu detalii.

 

buna, am resetat parola la adresa de mail insa contul cu care ma loghez nu are abonamentul la nr meu de telefon, efectiv nu mai stiu cu ce mail l-am creat contul. asta as vrea sa aflu. si nu stiu cum

Acces la adresele de email mai ai? Dacă DA, atunci să dai o căutare între email-uri și cu siguranță vei găsi documentele inițiale trimise la activarea contului. Acolo unde le găsești înseamnă că aceea este adresa de email aferentă contului.