anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ordonare canale Orange TV satelit

adrian_21
Junior
Cum se poate face ordonarea programelor TV preferențial prin Orange TV satelit?
15 Răspunsuri 15

teacher_
#StarMember
Din setările televizorului, la setările programelor, trebuie sa alegi ca și punct de căutare preferat Antena. (La mine la samsung este cablu sau antena). Sau poate ai punct de căutare semnal preferat cablu sau antena. In orice caz, antena trebuie selectat, daca ai satelit.

teacher_
#StarMember
Nu ar strica sa ne spui și modelul televizorului...! Poate e mai ușor și cineva dintre colegi chiar are acel model.

Vio73
#StarMember
Se pot face liste de canale favorite. Cum faci o astfel de listă? Dai pe lista de canale. Apoi, apeși pe tasta portocalie de pe telecomanda stb-ului ( unde scrie modifică), apoi creezi o listă preferată, unde adaugi canale. Dacă nu te descurci, te pot ajuta cu mai multe detalii. Eu am stb-uri Samsung. Ți-am pus și poze. Detalii mai sunt și aici: https://youtu.be/pyjnI0ghuxY Succes!

Ascary
Campion certificat
Apăsaţi pe butonul HOME, apoi selectaţi [Setări] — [Configurare canal] — [Configurare digitală] — [Acord semnal digital] — [Editare listă programe]. Alegeţi programul pe care doriţi să-l mutaţi într-o poziţie nouă. Selectaţi poziţia nouă în care doriţi să mutaţi programul selectat.

Am tot incercat asta, si dureaza o vesnicie. Problema e ca peste cateva ore se reseteaza la lista initiala. Am oprit actualizarile satelitului, ale operatorului, inclusiv actualizarea guide-ului, si tot nu raman memorate canalele de atbpentru cateva ore.

Vio73
#StarMember
Depinde dacă are CI+ sau receptor!

adrian_21
Junior
Receptor dețin. Receiver

Vio73
#StarMember
Atunci e valabil ce ți-am spus eu! Ce marcă este receptorul?

adrian_21
Junior
Receiverul este KAON

Vio73
#StarMember
Încearcă să vezi dacă are tastă portocalie și dacă merge cum ți-am explicat.

Ascary
Campion certificat
Adrian sa imperechezi receptorul cu televizorul ca sa poti folosi doar o singura telecomanda. E mai comod.

Vio73
#StarMember

Poate te ajută și ceva informații de pe aici:

https://www.media-max.ro/informatii-si-setari-decodor-orange-kaon-kstb6029/

Vio73
#StarMember
Ai reușit să faci ceva? Eu, de exemplu, la telecomanda de la Samsung, trebuie să apăs pe tasta portocalie ( sunt unele verzi, albastre, roșii) pentru a putea începe acest proces. La tine nu funcționează așa?

DanielaH
Moderator
@adrian, ai reușit să ordonezi canalele TV? Te-a ajutat vreunul din sfaturile primite în Comunitate?