anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share la orange comunication

Gabriel1ro
Începător

Buna seara! Ce solutii am sa pot face number share pentru un apple watch de pe un abonament la orange comunication(fostul telekom), persoana fizica, din ce am inteles nu exista aceasta posibiliate desi la Orange romania se poate. Va multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Gabriel,

Bine ai venit in Comunitate!

Intr-adevar, serviciul Number Share nu se afla in portofoliul OROC. Astfel incat, cred ca singura solutie este sa treci abonamentul la Orange Romania SA.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Gabriel,

Bine ai venit in Comunitate!

Intr-adevar, serviciul Number Share nu se afla in portofoliul OROC. Astfel incat, cred ca singura solutie este sa treci abonamentul la Orange Romania SA.

Client Orange

Am fost astazi intr un Orange store si mi au zis ca nu este posibila portarea, deoarede este aceeasi firma… aveti idee se poate face prelungire de contract si mutare pe Orange Romania? Pe drum ma gandeam sa portez pe cartela prepay apoi pe Orange Ro…am cumva si alta varianta? Va multumesc 🙏

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu e deloc aceeasi firma. Orange Romania SA si Orange Romania Communications sunt (inca) institutii diferite. Deci, o eventuala portare ar trebui sa fie posibila. Indiferent ca e de la abonament la prepaid sau de la abonament la abonament. Prelungire nu cred ca se poate tocmai pentru ca cele doua sunt diferite. Dar poate ma insel... Nu stiu daca a mai incercat cineva chestia asta. Dar asa ar avea sens pentru mine.

Oricum, poti sa dai un telefon la 300 sau 0374 300 300 (din orice retea) si vezi ce se poate face in sensul asta.

Client Orange

Nu spun nimic, te pasează de la un operator la altul ! Incompetenți !!!