anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Decodorul nu funcționează

Nina2
Junior

Bună ziua , 

am închiriat recent două decodoare HD însă am tot încercat să le folosesc , dar pe ecran apare ca nu recepționează semnal deși totul este conectat cum trebuie . 

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cum ai închiriat? Nu ți le-a montat cineva de la Orange?  Vezi că are telecomandă separată receptorul și trebuie să îi dai pornire și probabil este conectat la tv prin cablu HDMI, iar tu trebuie să alegi din tv conexiunea cu receptorul.

Funcționează în străinătate 

Am înțeles. Posibil să nu fie antena montată corespunzător și să nu fie semnal. Trebuie verificat semnalul și dacă se realizează recepția corect, pentru că de acolo s-ar putea să fie problema. Caută pe cineva priceput. În ce țară?

73bb24e7-f269-4bc6-94bd-8927dc7bc4e6.jpeg

 Asta apare pe ecran . Mai avem un alt decodor HD care funcționează perfect 

Ar trebui să funcționeze, este semnal. I-ai dat o repornire, v-ați uitat să fie cardurile introduse corect, etc? Poate reușiți cu cablu RCA, dacă nu vrea cu HDMI!

Posibil să nu fie ceva setat bine, dacă are semnalul acela si nu funcționează. Ați încercat pe mai multe canale? Ați dat scanare canale?

Am încercat . Chiar nu știu ce să mai facem . O să le trimită în țară . Mi se pare absurd ca aparate noi să nu funcționeze . Am sunat și la relații cu clienții și degeaba 

Ai încercat și cu alte cabluri? Ați dat scanare? Arată că ai semnal foarte bun, peste 90,% la putere și 100% la calitate. Eu vreo setare, ceva. Mai incercati la Serviciul clienți, poate dați de cineva mai deslușit. 

Întrebare? Serviciul a fost activat într-o locație din țară, înainte de a se aduce în locația respectivă? Pentru că, din câte știu, se activează la cineva în Romania și apoi se duce în străinătate. 

Au fost activate în țara , apoi le-am trimis . 

MihaiC99
Campion

Salut,

Ar trebui sa contactezi serviciul clienți Orange prin chatul din aplicația my Orange. Posibil sa necesite activare. My Orange app - altele - Contact și Feedback - Scrie-ne. De asemenea îi poți contacta telefonic.

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti 

Am sunat și mi-au zis ca sunt activate cartelele