anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reincarcare cartela prepay aflata in Germania

Csila
Junior
Am incarcat acum 2 zile din aplicatia My Orange o cartela prepay care se afla in Germania. De ce oare nu a primit creditul pana acum?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Csila: activează din MyOrange o opțiune cu minute și asigură-te din MyOrange că ai roamingul activ pe acel număr. Abia apoi vei avea telefonul funcțional. Posibil necesar și un restart la telefon.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@Csila ai încărcat cu roaming? Opțiunea de 10 euro?

Csila
Junior
Am incarcat cu credit. 10 respectiv 4 euro. Am facut doua incarcari una dupa alta.

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@Csila ai reîncărcat după ora 20? Din păcate după această oră nu mai primești asistență din partea Orange.

Csila
Junior
Am incarcat la 20.15. Am primit notificare de incarcare cu succes si am primit si notificare pentru plata online. Banii s-au retras din cont,insa cartela nu sa reincarcat.

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@Csila trebuie să faci o sesizare către Orange România prin E-mail și să le spui ce s-a întâmplat.

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@Csila sună la bancă. Poate s-a produs un blocaj în efectuarea plății.

Csila
Junior
De la banca ai plecat banii si am primit si notificare de retragere.

IphoneIOSSucks
Junior entuziast
@Csila din păcate nu-ți poți primi banii înapoi pentru că plata a fost efectuată cu un card. Problema trebuie să fie rezolvată de Orange.

Csila
Junior
Multumesc pentru ajutor oricum. Am trimis mail si la Orange. Vad eu ce rezolv. Revin cand am gasit rezolvare. O noapte liniștită!

FLo1
#StarMember
@Csila: activează din MyOrange o opțiune cu minute și asigură-te din MyOrange că ai roamingul activ pe acel număr. Abia apoi vei avea telefonul funcțional. Posibil necesar și un restart la telefon.

Csila
Junior
Buna! Intradevar....nu a avut omul romingul activ. Va multumesc pentru ajutor tuturor. O zi minunată!

FLo1
#StarMember
E bine că s-a rezolvat. Pentru altădată de știut: dacă încarci cu credit, roamingul nu este activat automat decât la încărcarea cu opțiune de voce de 10/14 euro. Poți să nu încarci cu opțiune, dar după încărcarea cu credit de minim 10 euro (pt SEE) roamingul se activează manual, nu automat, din My Orange sau din meniul *100#.