anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Contact consultant in roaming

Alemuresan8
Începător

Buna seara

Sunt plecata din tara si nu pot lua legatura cu un consultant Orange. Am incercat sa sun la nr dedicat dar nu ma redirectioneaza nicicum la un consultant. Abonamentul a fost suspendat pentru neplata, si din cate am vazut am ramas fara semnal. Apoi contabila a efectuat plata… restul telefoanelor de pe abonament care sunt pe teritoriul Romaniei functioneaza, dar al meu nu.

va rog sa imi spuneti cum pot discuta cu coneva de la Ira ge. Este foarte urgent. Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

cezar98
Junior entuziast

Buna seara!

Puteti contacta Serviciul Clienti din Roaming apeland 0040374300300 de pe orice telefon (se taxeaza ca un apel international catre Romania, la tariful operatorului respectiv), sau prin chat Djingo, scriind "transfer operator".

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

cezar98
Junior entuziast

Buna seara!

Puteti contacta Serviciul Clienti din Roaming apeland 0040374300300 de pe orice telefon (se taxeaza ca un apel international catre Romania, la tariful operatorului respectiv), sau prin chat Djingo, scriind "transfer operator".

Buna seara. 
Am incercat sa sun la acest numar dar nu reusesc sa iau legatura cu un consultant. Ce trebuie sa apas oare?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Incearca 1-1-1-0.

Client Orange

Salutare!

Încearcă după ora 8.00, evident, ora României la 0374300300, apoi 1-1-1-0, ascultând la fiecare pas ce spune robotul, chiar dacă spune despre fibră, etc. Știu destule persoane care fac așa și reușesc.

Succes!

Buna ziua

am incercat si asa imi raspunde Gia si orice as spune ma trimite in meniul interactiv

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Pentru Gia poti sa ceri “transfer la operator”. Iar daca ajungi in meniul interactiv, cu optiuni, acolo poti incerca sa folosesti 1-1-1-0. 

De asemenea, ai si varianta chat-ului Djingo (ceri “transfer operator”). 

Client Orange

Gia îți cere ultimele 6 cifre din CNP.

delfinas
#StarMember

Alemuresan, bun venit in Comunitate!!!

La ora asta nu mai gasesti nici un operator, ca sa nu mai zic ca e 1 decembrie. Trebuie sunat maine dupa ora 8, la 0374300300 sau pe chatul My Orange.

Ai incercat sa restartezi telefonul?

Buna seara.

Am incercat sa sun la acest numar dar nu reusesc sa iau legatura cu un consultant. Am citit pe site ca raspund si in timpul noptii contra cost (apel taxabil 0,14 euro pe min) 🤦🏼‍♀️