anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Bonus date in roaming

leoniku
Junior

Buna ziua,

Doresc sa stiu daca dupa terminarea volumului de date in roaming(optiunea 12E-13722MB)voi avea acces la bonusul de date 120 GB sau 240 GB nu mai stiu exact....

Multumesc anticipat!

 

1 Soluţie acceptată‚

@leoniku: După cum arată screen-shotul,  cu siguranță nu vei apuca să utilizezi bonusul în roaming.  Explicație: Ești de mai mult de o lună și jumătate în roaming, iar în cazul în care nu te vei lovi de politica utilizării abuzive a resurselor în roaming, resursele din opțiune de 12GB sunt aproape de 13,33GB (limita de date mobile utilizabile în SEE cu opțiunea de 12€ activată). Deci nu vei apuca prea mult să utilizezi din bonus, mai ales că ești pare-se la a 3-a reactivare a opțiunii. 🙂

Sfat: Reîncarcă cu o ultimă opțiune de 16GB pentru o limită de 17,78GB și valabilitate resurse 28zile. Ulterior va trebui utilizat credit, fiind deja din iulie în roaming. Revino pentru alte explicații, dacă e nevoie.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember

Salut,

Daca bonusul e disponibil si in roaming, da. Daca nu, nu.

Unde mai exact ai vazut acel bonus? Nu are niste informatii concrete?

Client Orange

Screenshot_20230902-215425_My Orange.jpg

Ce intelegegeti din screen-ul acesta?E valabil bonusul in roaming sau nu?

Merci anticipat!

Cred ca nu. Dar nu e clar ce scrie in chenarul "bonus utilizabil cu optiune activa...". Avem ceva mai multe informatii? Acolo ar trebui sa fie si ceva mai multe detalii (la click pe chenarul respectiv).

Daca nu, *133# / 333 ar trebui sa aiba un mesaj dedicat in sensul asta.

Client Orange

Screenshot_20230902-220739_My Orange.jpg

 ...l-am intors...😁

Acum e mai clar. Da, teoretic ar trebui sa fie disponibil, dar vezi ca e o smecherie. Consumul national trebuie sa fie mai mare decat cel din roaming. Deci....cu toate ca, teoretic, ai acces la acel bonus, e posibil sa nu ajungi sa-l folosesti datorita politicii de utilizare rezonabila de aici.

Deci, eu zic ca ar fi bine sa nu te intinzi prea mult cu datele si sa incerci sa te incadrezi in limita maxima de consum.

Si daca ai ocazia, foloseste WiFi unde e disponibil, ca sa iti ajunga mai mult timp datele mobile.

Client Orange

@leoniku: După cum arată screen-shotul,  cu siguranță nu vei apuca să utilizezi bonusul în roaming.  Explicație: Ești de mai mult de o lună și jumătate în roaming, iar în cazul în care nu te vei lovi de politica utilizării abuzive a resurselor în roaming, resursele din opțiune de 12GB sunt aproape de 13,33GB (limita de date mobile utilizabile în SEE cu opțiunea de 12€ activată). Deci nu vei apuca prea mult să utilizezi din bonus, mai ales că ești pare-se la a 3-a reactivare a opțiunii. 🙂

Sfat: Reîncarcă cu o ultimă opțiune de 16GB pentru o limită de 17,78GB și valabilitate resurse 28zile. Ulterior va trebui utilizat credit, fiind deja din iulie în roaming. Revino pentru alte explicații, dacă e nevoie.

FLo1
#StarMember

@leoniku: Bun venit în Comunitate. Conform opțiunii de 12€, limita în roaming este de 13,33GB (vezi foto mai jos). Îți recomand și acest topic pentru a înțelege mai bine modul de utilizare al resurselor în roaming. Concret, dacă nu ți-au mai rămas prea multe "date mobile" din opțiunea de 12€, vei putea utiliza în roaming maxim 13,33GB ca "date mobile", atât din opțiune, iar apoi din bonusul primit, dar până la maxim 13,33GB TOTAL.

Numai bine. 

Screenshot_20230903-002817_My Orange.jpg