anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aflarea numarului meu orange in roaming daca nr. nu a fost asociat contului my orange

Adriancik
Începător
Buna! Cum as putea sa aflu numarului cartelei mele orange ca sa o pot reincarca aflandu-ma deja in roaming, daca preventiv acesta nu a fost asociat contului My orange? Exista vreo modalitate?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, In roaming poti accesa *100#, ramura "Contul meu, PUK si Blocare Numar/ Numarul meu de telefon" pentru a-ti afla numarul de telefon. Daca aceasta varianta nu iti este de ajutor, iti recomandam sa apelezi de pe alt numar la Serviciul Clienti, la numarul +40374300300, taxat ca apel international catre Romania, avand la indemana seria SIM-ului respectiv.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Jay
Campion certificat
Salut! Gasesti aici topicuri asemanatoare: https://comunitate.orange.ro/questions/1972680-aflu-numarul-telefon-orange-prepay-credit https://comunitate.orange.ro/questions/2324598-afla-numarul-cartele-prepay-roaming Daca nu te ajuta niciunul, poti intreba un prieten, presupun ca vorbeai cu prietenii, cu familia, etc pe acel numar.. cineva trebuie sa-l stie..

FLo1
#StarMember
@Adriancik: Cartela ta SIM a mai fost utilizată în România? Dacă DA, atunci aplică cele indicate de @Jay în răspunsul de mai sus. Dacă este o cartelă SIM NEUTILIZATĂ încă, atunci activarea acesteia se poate face doar pe teritoriul României, aflând astfel și numărul care îi este asociat. Ulterior îți vei putea crea și cont MyOrange aferent numărului respectiv.

teacher_
#StarMember
Cea mai simpla varianta, solicita o reîncărcare de urgență de la Orange, prin apel la *100# (sper sa poți accesa meniul in roaming), vei primi 40 de cenți, iar apoi poți efectua un apel unui prieten, sau cunoștințe și vei putea afla numărul de telefon.

FLo1
#StarMember
@teacher_: Profesore, cum poți apela din străinătate de pe un număr Orange care este lipsit de roaming? Iar cu un SIM neactivat nu poți apela nici măcar la 112.... încă.

Adriancik
Începător
Am incercat sa iau credit 40 centi, dar din pacate tot nu pot efectua apeluri chiar daca am activat aceasta optiune

FLo1
#StarMember
@Adriancik: Deoarece nu ai roamingul activat sau asociat vreunui cont MyOrange, și întrucât înțeleg că nu cunoaște nimeni numărul, atunci rămâne să-l afli la revenirea în țară. Recomandare: Dacă SIM-ul este nou și nu l-ai mai utilizat în țară, atunci îți recomand activarea unui nou SIM în țară de către cineva cunoscut, care ulterior după activarea roamingului să ți-l trimită fizic la adresa din străinătate unde locuiești.

delfinas
#StarMember
@Adriancik, nu am inteles cum ai luat tu credit de 40 de centi, daca nu iti stii nici propriul numar, nici nu il ai inregistrat in My Orange. Flo te-a intrebat daca ai mai folosit acel SIM inainte (daca ar fi asa, ma intreb cum de nu stii numarul) sau e unul neutilizat pana acum. In plus, si daca ai reusi sa-ti reincarci cartela, un credit de 40 de centi nu te ajuta in roaming, mai ales daca esti intr-o tara in care minutul costa mai mult. Ne dai mai multe detalii, ca sa te putem ajuta cu adevarat? In ce tara esti, de cand folosesti acel SIM, ai activat roamingul din telefon?

Salut, In roaming poti accesa *100#, ramura "Contul meu, PUK si Blocare Numar/ Numarul meu de telefon" pentru a-ti afla numarul de telefon. Daca aceasta varianta nu iti este de ajutor, iti recomandam sa apelezi de pe alt numar la Serviciul Clienti, la numarul +40374300300, taxat ca apel international catre Romania, avand la indemana seria SIM-ului respectiv.