anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal Orange la Targoviste

michaitza74
Junior entuziast

Cum ma convinge Orange sa mai raman client la ei ? 😆

32 Răspunsuri 32

Anonim
Neaplicabil

Buna ziua,

Va oferă un serviciu (3G) pe cale de dispariție.🙂

Câți furnizor se mai pot lauda cu asta?🤣

Începând cu iunie 2024 tehnologia 3G va fi schimbata gradual și situația se va îmbunătăți.

Finalul acestei tranziție ar fi la sfârșitul anului 2025.

Însă cat va dura până la producerea schimbării nu avem cum să știm.

Poți face o sesizare către Orange însoțite de câteva teste din zona pentru a grăbi procesul (mai ales zona cu semnal slab este mare).

https://www.orange.ro/contact/ 

Important este că există alternativă și ai de unde alege.

Ce viteze se ating pe 5G Digi in zona?

O zi frumoasa.

Cu exceptia Digi... toti ceilalti (V,T, O).

Anonim
Neaplicabil

Nici cu 3G de la O nu se mândrește.🙂

135 download cu 23 upload

Anonim
Neaplicabil

Viteze acceptabile pentru 5G însă nu de top.

Măcar să fie stabile și constante.

Pe 3g la Orange am scos 3.42 download cu 1.66 upload 😆

Anonim
Neaplicabil

Era de așteptat și pot spune că destul de bune pentru 3G.🙂

Până în la sfârșitul anului 2025 3G va fi înlocuit și situația se va îmbunatati.

In rest doar o sesizare poate sa mai schimbe ceva.

Am trimis si la ei sesizare. Pana la sfarsitul anului 2025 cred ca ma portez la altii mai interesati de progres 😆

Anonim
Neaplicabil

Ai primit un răspuns?

Da …

”Telefonia mobila este un sistem care functioneaza prin transmiterea undelor radio de la antene spre zonele invecinate. Aceste unde pot fi atenuate sau ecranate de factori cum ar fi obstacole, denivelari ale terenului, peretii cladirii, materialele de constructie, cladirile din jur sau de orice alte obstacole aflate intre locatia ta si antena Orange. De aceea, in astfel de situatii nu putem garanta o calitate optima a semnalului, intrucat nu avem control asupra modului de transmitere a acestuia. Daca telefonul tau iti permite acces la apel Wi-Fi, il poti folosi in casa in momentul in care ramai fara semnal.”

Atat s-a putut.🤷🏻‍♂️

Anonim
Neaplicabil

Răspunsul clasic de neasumare a răspunderii.

Ne adaptam și mergem la furnizorul care oferă o calitate mai buna.

Ne întoarcem când calitatea va fi peste cea oferită de furnizorul avut.

Ooo, tot stai bine. Eu pe 4G+ am putin mai mult ca tine, adica vreo 5 mbps deobicei...😂

Aoleu, ce raspuns de.....au putut sa-ti dea. Si Orange se mai mira ca raman fara clienti...👎

Viteza 4G, dar iti faci dreapta mai mult decat decent (cel mai probabil este cam departe de antena, oricum maximul Digi in 5G pare sa fie 600Mbps, cel putin teoretic)

FLo1
#StarMember

@michaitza74: Îți recomand utilizarea serviciilor acelui operator care are semnalul și performanțele rețelei mai favorabile în zona predominant majoritară de utilizare a serviciilor (domiciliu, loc de muncă). Ca simplu client nu vei putea determina un operator de rețea să instaleze un releu / antenă în zonă doar pentru un caz singular. Important este că există alternative. Numai bine.