anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

verificare

cristianQ
Începător
verificati nr de tel 0742xxxxxx
9 Răspunsuri 9

DanielaH
Moderator

cristianQ, bun venit în Comunitate!

Am editat numărul de telefon postat pentru a nu afișa aici datele tale personale. Te rugăm și pe viitor să ai grijă să nu oferi informații legate de: adresa ta de email, numărul de telefon, informații despre card sau fotografii ale unor documente personale. Acestea nu trebuie să fie publice.

 

Oferă-ne, te rog, mai multe detalii despre verificările pe care le soliciți și despre problema ta ca să vedem cum te putem ajuta. Mulțumim.

Razvan
#StarMember
Ce ai pățit cu acest număr, ce vrei să se verifice? Sper că nu este un număr luat de pe olx și postat pe aici..

cristianQ
Începător
a fost pe cartela si acum este blocat si nu stiu de ce ?

FaraUnID
Campion certificat
Nimeni din aceasta comunitate nu are posibilitatea sa verifice un numar de telefon deoarece acesta operatiune presupune acces in baza de date a operatorului, iar aceste aspecte intra sub incidenta GDPR. In cadrul operatorului exista un numar limitat de angajati care au acces la astfel de informatii. De asemena nu o sa-ti ofere nimeri informatii despre identitatea persoanei fizice care detine un anumit numar de telefon, tot sub incidenta GDPR-ului. Ce poti face tu este sa efectuezi o cautare pe Google dupa respectivul numar de telefon si vezi ce rezultate obtii!

Jay
Campion certificat
Adica este numarul tau de telefon? Ai dat multe sms-uri, intr-un timp scurt, dupa acest numar? Acesta poate fi un motiv pentru care numarul este blocat. Si gasesti aici un topic asemanator.. https://comunitate.orange.ro/questions/2326328-deblochez-sim-suspendat-motiv-termeni-conditii-generale

DanielaH
Moderator
@cristianQ, înțeleg că este vorba despre o cartelă PrePay care nu mai funcționează. Are credit sau opțiune activă? Nu mai poți apela? Poți primi apeluri? SIM-ul este înregistrat în rețea? Te așteptăm cu mai multe informații.

FLo1
#StarMember
@cristianQ: Bun venit in comunitate. Pentru detalii privind numarul tau (cred de prepay) detalii exacte afli doar apeland la Serviciul Clienti prin apel la 300 (sau 0374300300) respectiv chat Djingo din pagina www.orange,ro. In principiu, un prepay este "blocat" dupa expirarea perioadei de gratie, adica irecuperabil. Revino pe topic cu detalii dupa ce lamuresti situatia SIM-ului aferent numarului de telefon prin Serviciul Clienti.

Razvan
#StarMember
Suna la 300 de pe alt număr Orange sau la 0374300300 din rețeaua națională.

Ascary
Campion certificat
Cristian,l-am verificat. E OK :)))