anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Trecere pe cartela PrePay

Popa
Începător
Începând cu azi abonamentul meu se încheie și am trecut pe cartela PrePay. Opțiunea de 6 euro se activează automat sau trebuie sa o activez eu înainte de a consuma creditul?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Experiența....bat-o vina! Am trecut prin acest proces, deci relaxare și fără panică. Cei 6€ ți se vor factura ca o ultimă factură a abonamentului și se va activa AUTOMAT ca opțiune cu minute. Nu vei putea alege să încarci opțiune de 4€, 5€ sau să-l lași credit. Nu e după voia ta decât din următoarea lună când va expira opțiunea de 6€ care va fi activată pe cont așa cum ai fost anunțată prin SMS-ul primit de la Orange la închiderea abonamentului. Simplu... ca la Orange. PS: Bun venit în paradisul clienților prepay, foști abonați.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu înțeleg că vei avea opțiunea respectivă, pe care o poți folosi. Cel mai bine este să mai întrebi reprezentantul care se ocupă de trecerea de la abonament la prepay. Detalii mai ai aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2409616-vreau-trec-abonament-orange-cartela-prepay-orange Baftă!

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Popa!!!! În mod normal, prima dată trebuie sa activezi tu opțiunea dorită, apoi, dacă vrei, poți să bifezi ca, din credit sau de pe un abonament, sa se facă o activare recurentă, lună de lună. Nu știu ce ai discutat tu la încheierea contractului, dacă le-ai comunicat că vrei sa treci automat la opțiunea de 6 euro, dar eu zic că e mai bine sa activezi o opțiune când și dacă vrei.

teacher_
#StarMember
Salut! Prima data va trebui sa activezi tu această opțiune, și poți selecta reincarcarea automata in fiecare luna, cu condiția să ai credit suficient. Ulterior, daca dorești, poți anula activarea automata a reîncărcării.

FLo1
#StarMember
Experiența....bat-o vina! Am trecut prin acest proces, deci relaxare și fără panică. Cei 6€ ți se vor factura ca o ultimă factură a abonamentului și se va activa AUTOMAT ca opțiune cu minute. Nu vei putea alege să încarci opțiune de 4€, 5€ sau să-l lași credit. Nu e după voia ta decât din următoarea lună când va expira opțiunea de 6€ care va fi activată pe cont așa cum ai fost anunțată prin SMS-ul primit de la Orange la închiderea abonamentului. Simplu... ca la Orange. PS: Bun venit în paradisul clienților prepay, foști abonați.

FLo1
#StarMember
@teacher: încărcarea automată, așa cum s-a mai discutat se face într-un singur caz: pe abonamentul unui "binevoitor". Cazurile "credit cont" sau "card bancar" nu sunt din categoria "automat". Voi repeta pâna se va înțelege de către Orange să schimbe sistemul, fie de cei care folosesc funcția respectivă.