anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme cu reincarcarea cartelei

Iosif1234
Junior
Salut, mi-am reîncărcat cartela cu o seara înainte și încă nu mi-a venit internetul, ce as putea face?
7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Salut! Ai încărcat cu minim 5€? Sub 5€ nu sunt resurse de internet.. Ai încărcat cu credit sau opțiune? Doar internetul nu l-ai primit? Ai primit mesaj de confirmare ca ti-ai încărcat cartela? Daca ai încărcat cu o opțiune de minim 5€, ai mesaj de confirmare și doar internetul nu l-ai primit, trebuie sa contactezi serviciul clienti, sa nu fie vreo eroare.. Ai variantele de contact aici.. https://www.orange.ro/contact/

Iosif1234
Junior
Salut! Am încărcat cu 5€, nu am primit mesaj de confirmare, și nici internet și nu știu ce sa cred

FLo1
#StarMember
Ce inseamna ”cu o seara inainte”? 24+ ore? Reteaua numarul 1 nu lucreaza seara, iar multe din solicitarile care se fac de catre clientii prepay seara / spre miez de noapte sunt onorate dupa mai bine de 6-8 ore, adica spre dimineata. Orange te indeamna sa ai rabdare si sa revii cu un alt mesaj dupa alte vreo 24 de ore. .... mesajul tipizat.
Dorești o Comunitate Orange mai bună? Marchează soluția întrebărilor inițiate de tine și oferă un like celor care te-au ajutat!

Iosif1234
Junior
Ok... Dacă ziceți voi

Abonat
Explorator entuziast
Am observat că în funcție de cum plătești reîncărcarea, se poate procesa mai repede sau mai târziu. - La plata cu cardul din MyOrange (sau ING Homebank) a funcționat instant. - La plata pe factură, deși am trimis cererea la ora 0:30 s-a procesat spre dimineață pe la ora 4:00. O altă reîncărcare automată confirmată ieri pentru data de 13ian, s-a procesat azi pe la ora 9:10 (deci la 9 ore după miezul nopții).

Firefly
Cunoscător
Ai rezolvat misterul? Ți a reușit incarcarea?

Iosif1234
Junior
Da, am rezolvat, m-au sunat cei de la Orange și mi-au spus ca reîncărcarea a fost anulata și bani mi se vor înapoi între 3-5 zile lucrătoare.