anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Problema reîncărcare

Marco000
Începător

Salut,mi am încărcat cartela astăzi cu €5 credit la un paypoint,o mers totul cum trebuie apeluri,internet.. până la un moment dat când s a șters tot și numai merge nimic,îmi arată că mai am internet din bonus dar numai minute și credit,de ce?

 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@Marco000: Bun venit în Comunitate. După încărcarea cu credit, fără a consuma din creditul de 5euro (prin apel la *100# sau din MyOrange de pe WiFi, sau în orice magazin Orange) trebuia să activezi extraopțiunea de 5euro cu resurse de minute, SMS și net (vezi detalii aici). Așa că ai utilizat telefonul consumând pe CREDIT-ul reîncărcat, acesta s-a epuizat destul de rapid, iar bonusul nu poate fi consumat fără opțiune activă pe cont. Singura soluție: REÎNCĂRCARE cu credit de minim 5euro (pentru a avea resurse de internet) și dacă nu poți să reîncarci direct cu o extraopțiune, atunci activeaz-o cum am mențiionat la început.

Te așteptăm pe topic să ne comunici dacă ai reușit. Succes.  

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

FLo1
#StarMember

@Marco000: Bun venit în Comunitate. După încărcarea cu credit, fără a consuma din creditul de 5euro (prin apel la *100# sau din MyOrange de pe WiFi, sau în orice magazin Orange) trebuia să activezi extraopțiunea de 5euro cu resurse de minute, SMS și net (vezi detalii aici). Așa că ai utilizat telefonul consumând pe CREDIT-ul reîncărcat, acesta s-a epuizat destul de rapid, iar bonusul nu poate fi consumat fără opțiune activă pe cont. Singura soluție: REÎNCĂRCARE cu credit de minim 5euro (pentru a avea resurse de internet) și dacă nu poți să reîncarci direct cu o extraopțiune, atunci activeaz-o cum am mențiionat la început.

Te așteptăm pe topic să ne comunici dacă ai reușit. Succes.  

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Marco,

Daca ai incarcat cu credit si nu ai activat nicio optiune din el...cel mai probabil s-a sconsumat destul de repede, ceea ce explica si lipsa internetului si a celorlalte resurse.

Deci, reincarca cu credit SI activeaza o optiune de minim 5 Euro (poti face asta fie cu apel la *100#, fie din aplicatia My Orange (fiind conectat pe WIFI), fie de pe web), saaaau incarca direct cu optiune cu minute si internet.

Client Orange