anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

DEZACTIVARE REINCARCARE AUTOMATA NR PREPAY

MT3
Începător

Buna ziua,

Cum pot dezactiva reincarcarea automata a unui nr prepay,din aplicatia Orange?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

Dacă e vorba despre abonament, reîncărcările programate ar trebui să apară în lista reîncărcărilor recurente (vezi foto). Alegi recurența în cauză și o dezactivezi. OBS: Eu nu am vreo reîncărcare recurentă activă, deci nu are de ce să fie vreun număr prezent pentru reîncărcare recurentă.

FLo1_0-1693984283109.png

 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember

@MT3: Bun venit în Comunitate. Selectând ”Altele” (colț dreapta-jos), din ”Abonamente și opțiuni”, selectezi din secțiunea ”Opțiuni active” opțiunea pe care dorești să o dezactivezi, și alegi ulterior ”Dezactivează”. Simplu. Ai un link de ajutor și aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-activa-sau-dezactiva-o-opiune-prepay-51

Dacă nu reușești, aceiași operație se poate face și din meniul Self Care *100#, selectând 3.Opțiuni ---> 1.Opțiunile mele active .... iar apoi selectezi numărul opțiunii pe care dorești să o dezactivezi. Succes.

Anonim
Neaplicabil

Cred că de referă la reîncărcarea automata de pe un abonament, din my orange poți dezactiva reîncărcarea automata.

FLo1
#StarMember

Dacă e vorba despre abonament, reîncărcările programate ar trebui să apară în lista reîncărcărilor recurente (vezi foto). Alegi recurența în cauză și o dezactivezi. OBS: Eu nu am vreo reîncărcare recurentă activă, deci nu are de ce să fie vreun număr prezent pentru reîncărcare recurentă.

FLo1_0-1693984283109.png

 

DanielaH
Moderator

@MT3, ai reușit să dezactivezi reîncărcarea programată? Te-au ajutat răspunsurile primite aici? Dacă da, te rugăm să-l marchezi ca soluție pe cel mai bun.