anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce a disparut afisarea bonusului in euro din cont?

Analil
Începător
Am reintrat in aplicatie astazi si am observat ca suma in euro obtinuta ca bonus la fiecare reincarcare, a disparut de pe display-ul paginii home.
De ce? Ce se intampla?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Nu a dispărut. Doar că bonusul neutilizat după 24 de luni.... dispare :)) Ai detalii aici: https://www.orange.ro/prepay/prepay-bonus/

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

FLo1
#StarMember
Nu a dispărut. Doar că bonusul neutilizat după 24 de luni.... dispare :)) Ai detalii aici: https://www.orange.ro/prepay/prepay-bonus/

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
In versiunea de iOS nu mai ai afisat Phone Credit. Banuiesc ca modificarile se vor vedea si in versiunea de Android la un moment dat. De ce a fost scoasa informatia asta, n-am idee.
Client Orange

Analil
Începător
Adica....???? Daca il stergeti pur si simplu dupa 24 de luni, fara worning si fara ca informatia asta sa fie la vedere pt toti userii, e putin profesional.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Creditul respectiv se pierde intr-adevar dupa 24 de luni. In cazul meu, s-a "resetat" de doua ori pana acum, fara sa fi trecut cele 24 de luni. O data am reusit sa-l recuperez. A doua oara nici nu mi-am mai batut capul. Aveam phone credit pe doua numere. Activate aproximativ in acelasi timp, si cu incarcari similare. Pe unul s-a resetat, pe celalalt nu. Parerea mea este sa nu-ti faci planuri prea mari cu acel bonus. Din mai multe motive. Unul dintre ele fiind ca nu-l poti folosi decat pentru achizitia de telefon. Nimic altceva. Da, ii zice "phone" credit. Dar s-a cerut de nspe mii de ori sa se modifice chestia asta si sa poata fi folosit si pentru accesorii. Nu s-a vrut si pace. Iar celalalt motiv este ca, din cand in cand, se poate sa ramai fara el. Asa, pur si simplu. Poof si a disparut ca prin magie. Daca nu esti atent, nici nu stii cand a disparut. Deci...da. In cazul asta, problema e de aplicatie. Functia respectiva care afisa Phone Credit-ul in aplicatie a fost scoasa. Doar pe iOS momentan. Dar, cum ziceam, asta e cea mai mica problema. 🙂
Client Orange

FLo1
#StarMember
Radule, pe Android este prezentă și afișată informația. @Analil: linkul prezentat este la vedere pentru toți. Trebuia doar puțină preocupare ÎNAINTE de surpriză, nu după. Oricum deși nu-l utilizai (ai avut 2 ani pentru asta) ne place să fim "avertizați" de zeci de ori pentru probleme cât se poate de clare și transparente. Data viitoare, cu pregatire timpurie, acum că ai aflat... se știe.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Flo, aia am zis si eu. Pe Android inca este afisat. Pe iOS nu mai e. Am presupus ca Analil foloseste un iPhone, din moment ce intrebarea se refera la afisarea bonusului respectiv. Daca nu e cazul, si ne referim la un Android, atunci imi cer scuze, probabil ca nu am inteles eu bine intrebarea. 🙂
Client Orange

FLo1
#StarMember
Radu, nu-i de ce să-ți ceri scuze. Am considerat că știi doar situația de pe iOS-ul al cărui fan ești :), de aceea am menționat situația neschimbată pe Android. Una peste alta, valoare credit valabilă până la data..... nu e o informație care să încarce atât de mult conținutul aplicației.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Ah, acum am inteles. Scuze. 😄 Nu intelegeam ce-i cu mentiunea aia despre Android. :)) Eram ceva de genul: pai, pai...asta ziceam si eu. :)) Ideea e ca le am si le folosesc pe amandoua. Am si Android si iOS. Tocmai pentru ca imi plac amandoua. Si, evident, in felul asta pot si sa compar foarte usor. Informatia de mai sus era deja testata si confirmata pe ambele platforme. :)) Sunt chestii pe care le apreciez la Android si chestii pe care le apreciez la iOS. Dar acum am inteles la ce te refereai. Greseala mea. 🙂
Client Orange