anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce pot face daca am reincarcat un numar gresit?

Miha_Z
#StarMember
M-a rugat un prieten sa-i reincarc cartela cu 6 Euro. Din graba am introdus gresit ultima cifra a numarului de telefon. Exista vreo modalitate de a anula reincarcarea si a o efectua corect?
1 Soluţie acceptată‚

Laura_cio
Senior
Înainte de a da finalizare, trebuie sa verifici cu atenție numărul către care vrei sa transferi. Dacă totuși s-a produs greșeala, suni la serviciul cu clienții și dacă cel care a primit creditul nu l-a folosit, Orange va anula încărcarea, iar tu îl vei recupera.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Laura_cio
Senior
Înainte de a da finalizare, trebuie sa verifici cu atenție numărul către care vrei sa transferi. Dacă totuși s-a produs greșeala, suni la serviciul cu clienții și dacă cel care a primit creditul nu l-a folosit, Orange va anula încărcarea, iar tu îl vei recupera.

Vio73
#StarMember
De regulă, trebuie să suni la ei, pentru anulare. Important este să verifici bine înainte.

Alex_G_
Cunoscător
Dacă ai reîncărcat un alt număr din greșeală, trebuie sa ii anunți pe cei de la Orange de acest lucru în primele 24 de ore de la reîncărcare fie direct în magazinul în care ai făcut reîncărcarea, fie printr-un apel la Serviciul Clienți, fie pe chat-ul din aplicația My Orange. Vei primi îndrumările necesare și cei de la Orange Îți vor returna valoarea plătită în cazul în care cel care a primit creditul sau opțiunea aleasă de tine nu a utilizat beneficiile. In cazul in care cel care a primit creditul sau beneficiile a reușit sa foloseseaca din ele, nu știu ce se întâmpla, cred ca nu se mai poate returna ceva.

Romeo_
Senior certificat
Nu cred ca poti recupera banii...doar sa fii mai atenta la urmatoarea reîncarcare la datele pe care le introduci 😞

Miha_Z
#StarMember
Ba da, Romica, este o scapare. Daca cel care a primit creditul nu l-a folosit, Orange va anula incarcarea si banii vor fi recuperati.

Romeo_
Senior certificat
Multumesc Mihaela,sincer si eu am patit-o dar nu am indraznit sa sun la Orange considerand ca e “plata” neatentiei mele ;))) .Nu stiam ca mai poti recupera banii.

Miha_Z
#StarMember
E bine de stiut pentru viitor, daca vei pati la fel din cauza neatentiei. Apeleaza serviciul relatii cu clientii, ca oricum nu ai nimic de pierdut, ci din contra poti recupera creditul transferat.