anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am incarcat cartela cu 6€ credit, am primit mesaj, dar nu ii am

MrCoolDogoo
Începător
Acum 2 zile am incarcat contul cu 6€ credit la un automat, am primit mesajul cu confirmarea ca ii am primit, dar nu ii pot folosi sa incarc si imi zice ca am 0€
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@MrCoolDogoo: Dacă acel credit de 6E nu l-ai transformat alegând o extraopțiune cu minute SMS și internet de 5E sau 6E, atunci acea valoare de 6E s-a diminuat până la zero cu fiecare apel sau mesaj inițiat de tine sau accesare de date mobile. Nu ai ce face altceva decât să reîncarci din nou, preferabil DIRECT cu EXTRAOPȚIUNE, dar dacă reîncarci cu CREDIT transformă creditul în opțiune cu resurse înainte ca acesta să se consume. Ulterior consumării creditului e tardiv.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember
@MrCoolDogoo: Bun venit în Comunitate. Cel mai sigur ai încărcat cu CREDIT și nu ai activat o extraopțiune cu minute, SMS si net. Poți verifica detalii în contul tău MyOrange, atât la CONSUM (să vezi dacă mai ai resurse disponibile alocate pe cont), dar și la DETALII CONVORBIRI (ca să vezi dacă ai fost taxat în eurocenți sau nu). Totuși, ai mesaj de încărcare cu CREDIT sau cu ACTIVARE OPȚIUNE de 6euro? O precizare în acest sens ar fi utilă.

MrCoolDogoo
Începător
Am primit mesaj de încărcare credit

FLo1
#StarMember
@MrCoolDogoo: Dacă acel credit de 6E nu l-ai transformat alegând o extraopțiune cu minute SMS și internet de 5E sau 6E, atunci acea valoare de 6E s-a diminuat până la zero cu fiecare apel sau mesaj inițiat de tine sau accesare de date mobile. Nu ai ce face altceva decât să reîncarci din nou, preferabil DIRECT cu EXTRAOPȚIUNE, dar dacă reîncarci cu CREDIT transformă creditul în opțiune cu resurse înainte ca acesta să se consume. Ulterior consumării creditului e tardiv.