anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

10+40GB bonus

Aleayson
Junior entuziast

Bună seara, ați putea ajuta noul utilizator PrePaid să se deplaseze prin Orange. Am completat astăzi cu EUR2, sperând să obțin 10+40GB de internet timp de 15 zile, dar se pare că se poate obține bonus doar dacă cheltuiește 5 EUR într-un fel sau altul? Să cumpăr 5 EUR sau credit sau poate există o modalitate mai bună de a folosi 5 EUR pentru a-mi activa bonusul pe internet? Multumesc pentru ajutor

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

"[...] 5EUR adăugate la sold - îmi va activa bonusul de 40 GB dacă doar creditez și nu fac nimic?"

Nu. Ai nevoie sa activezi o optiune. Daca ai 5 euro, activeaza direct optiunea cu 100 GB.

Acum ca ai deja o optiune activa, ai doua variante:

1. incarci cu 5 euro si activezi optiunea cu 100GB. In mod normal, ar trebui sa se cumuleze resursele din ambele optiuni.

2. astepti sa expire optiunea de 2 Euro, si activezi dupa aceea optiunea de 5.

Pentru bonusul de 40GB care nu s-a acordat, iti recomand un apel la 300 (ramura 5-2-0), intra in legatura cu un consultant si vezi daca se poate face ceva. Acolo probabil ca e o problema, daca nu au fost alocati cei 40 de GB din optiune.

Dar daca ai nevoie de mai mult timp, si mai multe resurse, iti recomand optiunea de 5 Euro nationala, la care primesti 100 GB bonus si care are valabilitate dubla (30 de zile).

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Cred ca cel mai simplu incarci cu 5 Euro si activezi optiunea 5 Euro Credit cu 100GB bonus.

Screenshot 2023-02-02 at 20.05.20.png

Ai aici mai multe detalii.

Client Orange

Aleayson
Junior entuziast

Multumesc mult pentru raspuns. Dacă credit cu 4 euro și nu fac nimic - se va activa bonusul meu de 40 GB?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Unde anume ai vazut acea optiune cu 40 GB bonus? Poti pune un link? Cat credit ai pe cont in momentul asta? Din cate stiu eu, la 4 euro nu ai nicio optiune cu trafic inclus. Dar poate nu stiu eu.

Client Orange

Aleayson
Junior entuziast

Am credit 0 EUR momentan și 2EUR valabilitate 15 zile opțiunea de internet 10+40 GB, dar 40 GB nu a fost acordat.

@Aleayson: orice bonus de date mobile nu este activat fără o opțiune activă pe cont de minim 5€. Deci pentru utilizarea bonusului, ai nevoie de opțiune activată pe cont de minim 5€. Revino pe topic pentru detalii. 

Aleayson
Junior entuziast

Scuze, m-am referit la 5EUR adăugate la sold - îmi va activa bonusul de 40 GB dacă doar creditez și nu fac nimic?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

"[...] 5EUR adăugate la sold - îmi va activa bonusul de 40 GB dacă doar creditez și nu fac nimic?"

Nu. Ai nevoie sa activezi o optiune. Daca ai 5 euro, activeaza direct optiunea cu 100 GB.

Acum ca ai deja o optiune activa, ai doua variante:

1. incarci cu 5 euro si activezi optiunea cu 100GB. In mod normal, ar trebui sa se cumuleze resursele din ambele optiuni.

2. astepti sa expire optiunea de 2 Euro, si activezi dupa aceea optiunea de 5.

Pentru bonusul de 40GB care nu s-a acordat, iti recomand un apel la 300 (ramura 5-2-0), intra in legatura cu un consultant si vezi daca se poate face ceva. Acolo probabil ca e o problema, daca nu au fost alocati cei 40 de GB din optiune.

Dar daca ai nevoie de mai mult timp, si mai multe resurse, iti recomand optiunea de 5 Euro nationala, la care primesti 100 GB bonus si care are valabilitate dubla (30 de zile).

Client Orange

Aleayson
Junior entuziast

Vă mulțumesc mult pentru sfatul dumneavoastră. Sa aveti o seara placuta