anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

10+40GB bonus

Aleayson
Junior entuziast

Bună seara, ați putea ajuta noul utilizator PrePaid să se deplaseze prin Orange. Am completat astăzi cu EUR2, sperând să obțin 10+40GB de internet timp de 15 zile, dar se pare că se poate obține bonus doar dacă cheltuiește 5 EUR într-un fel sau altul? Să cumpăr 5 EUR sau credit sau poate există o modalitate mai bună de a folosi 5 EUR pentru a-mi activa bonusul pe internet? Multumesc pentru ajutor

1 Soluţie acceptată‚

"[...] 5EUR adăugate la sold - îmi va activa bonusul de 40 GB dacă doar creditez și nu fac nimic?"

Nu. Ai nevoie sa activezi o optiune. Daca ai 5 euro, activeaza direct optiunea cu 100 GB.

Acum ca ai deja o optiune activa, ai doua variante:

1. incarci cu 5 euro si activezi optiunea cu 100GB. In mod normal, ar trebui sa se cumuleze resursele din ambele optiuni.

2. astepti sa expire optiunea de 2 Euro, si activezi dupa aceea optiunea de 5.

Pentru bonusul de 40GB care nu s-a acordat, iti recomand un apel la 300 (ramura 5-2-0), intra in legatura cu un consultant si vezi daca se poate face ceva. Acolo probabil ca e o problema, daca nu au fost alocati cei 40 de GB din optiune.

Dar daca ai nevoie de mai mult timp, si mai multe resurse, iti recomand optiunea de 5 Euro nationala, la care primesti 100 GB bonus si care are valabilitate dubla (30 de zile).

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember

Salut,

Cred ca cel mai simplu incarci cu 5 Euro si activezi optiunea 5 Euro Credit cu 100GB bonus.

Screenshot 2023-02-02 at 20.05.20.png

Ai aici mai multe detalii.

Client Orange

Aleayson
Junior entuziast

Multumesc mult pentru raspuns. Dacă credit cu 4 euro și nu fac nimic - se va activa bonusul meu de 40 GB?

Unde anume ai vazut acea optiune cu 40 GB bonus? Poti pune un link? Cat credit ai pe cont in momentul asta? Din cate stiu eu, la 4 euro nu ai nicio optiune cu trafic inclus. Dar poate nu stiu eu.

Client Orange

Aleayson
Junior entuziast

Am credit 0 EUR momentan și 2EUR valabilitate 15 zile opțiunea de internet 10+40 GB, dar 40 GB nu a fost acordat.

@Aleayson: orice bonus de date mobile nu este activat fără o opțiune activă pe cont de minim 5€. Deci pentru utilizarea bonusului, ai nevoie de opțiune activată pe cont de minim 5€. Revino pe topic pentru detalii. 

Aleayson
Junior entuziast

Scuze, m-am referit la 5EUR adăugate la sold - îmi va activa bonusul de 40 GB dacă doar creditez și nu fac nimic?

"[...] 5EUR adăugate la sold - îmi va activa bonusul de 40 GB dacă doar creditez și nu fac nimic?"

Nu. Ai nevoie sa activezi o optiune. Daca ai 5 euro, activeaza direct optiunea cu 100 GB.

Acum ca ai deja o optiune activa, ai doua variante:

1. incarci cu 5 euro si activezi optiunea cu 100GB. In mod normal, ar trebui sa se cumuleze resursele din ambele optiuni.

2. astepti sa expire optiunea de 2 Euro, si activezi dupa aceea optiunea de 5.

Pentru bonusul de 40GB care nu s-a acordat, iti recomand un apel la 300 (ramura 5-2-0), intra in legatura cu un consultant si vezi daca se poate face ceva. Acolo probabil ca e o problema, daca nu au fost alocati cei 40 de GB din optiune.

Dar daca ai nevoie de mai mult timp, si mai multe resurse, iti recomand optiunea de 5 Euro nationala, la care primesti 100 GB bonus si care are valabilitate dubla (30 de zile).

Client Orange

Aleayson
Junior entuziast

Vă mulțumesc mult pentru sfatul dumneavoastră. Sa aveti o seara placuta